Jedynie prawda jest ciekawa


To już jest komedia! Trzaskowski unika kontaktu z przeciwnikiem poprzez blokadę na Twitterze

09.06.2018
trzasko06062018
To już jest komedia! Trzaskowski unika kontaktu z przeciwnikiem poprzez blokadę na Twitterze

Kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zablokował na Twitterze lidera Wolnego Miasta Warszawa Jana Śpiewaka. "Rafał cienka skóra Trzaskowski. Najbardziej zabawne, że nic o nim nie pisałem w ciągu ostatnich dni" - skomentował w sobotę Śpiewak.

Śpiewak, uważany za polityka samorządowego, który jako pierwszy nagłośnił aferę reprywatyzacyjną w Warszawie, deklaruje chęć wzięcia udziału w jesiennych wyborach na prezydenta Warszawy. Zapowiedział w poniedziałek, że decyzję ws. kandydowania podejmie w ciągu najbliższych tygodni. Dodał, że liczy też na poparcie Kukiz'15.

Wielokrotnie krytykował w ostatnim czasie Platformę Obywatelską za jej rządy w stolicy, m.in. nazywając tę partię "Platformą Deweloperską". W maju napisał na Twitterze:- Trzaskowski_ mówi, ze Warszawa będzie zieloną stolicą - dzisiaj jego ludzie awansowali na komisarza dzielnicy Włochy człowieka, który zmasakrował cały lasek na Żeraniu, żeby zrobić dobrze deweloperom. Ćwierć miliona drzew wycięto za HGW i dalej się wycina

W sobotę Śpiewak poinformował, że Trzaskowski zablokował go na Twitterze. Swój wpis opatrzył zdjęciem pokazującym ekran z komunikatem o blokadzie.

-Rafał +cienka skóra+ Trzaskowski. Najbardziej zabawne, że nic o nim nie pisałem w ciągu ostatnich dni - napisał Śpiewak. Syndrom oblężonej twierdzy postępuje - dodał.

W związku z blokadą Śpiewak nie będzie mógł śledzić wpisów kandydata PO na prezydenta.

Twitter jest medium społecznościowym coraz chętniej wykorzystywanym przez polityków do komunikacji z wyborcami i przeciwnikami politycznymi. Jest to trend ogólnoświatowy, a za najbardziej znanego polityka aktywnego na Twitterze uchodzi obecny prezydent USA. Niedawno Donald Trump został pozwany przez Knight First Amendment Institute, organizację broniącą wolności słowa, za blokowanie na Twitterze swoich krytyków.

W wyroku, który zapadł w tej sprawie, sędzia federalna uznała, że "blokowanie" przez prezydenta USA Donalda Trumpa krytyków na Twitterze jest sprzeczne z Konstytucją.

W 75-stronicowym uzasadnieniu orzeczenia sędzia Naomi Reice Buchwald argumentowała, że Trump używa swojego konta na Twitterze jako konta publicznego do komunikowania decyzji, które może podjąć tylko prezydent Stanów Zjednoczonych. Dlatego - jak tłumaczyła - konto na Twitterze prezydenta Trumpa jest elementem jego publicznego dyskursu i jako takie podlega zasadom Konstytucji.

(PAP)

Warto poczytać

 1. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

 2. blaszczak06032018 25.09.2018

  Błaszczak ma już dosyć MON? Padły nazwiska potencjalnych następców

  Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna czekać zmiana na stanowisku szefa resortu. Dotychczas sprawujący tę funkcję Mariusz Błaszczak, według medialnych doniesień, ma już dość „męczenia się” na tym stanowisku

 3. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 4. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 5. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 6. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 7. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 8. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook