Jedynie prawda jest ciekawa


Terlecki: Trzeba rozliczyć autorów stanu wojennego

14.12.2016

"Komunizm nie ewoluował w kierunku demokracji, ale upadł pod ciężarem wydarzeń, jakie miały miejsce" - powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

"To był dowód zdrady tych, którzy stanęli po stronie obcego państwa. Ponieśli druzgocącą klęskę – stracili władzę. (…) Polsce nie udało się uwolnić od tego obrzydliwego nalotu. (…) On zainfekował III RP i trudno ją z tej infekcji wyleczyć" - zaznaczył parlamentarzysta. Terlecki zwrócił uwagę na działalność opozycji antykomunistycznej, w tym KOR-u. "Niedobrze, że w szkole mało się mówi o najnowszej historii Polski" - powiedział parlamentarzysta. "Zmiana postawy społecznej i decyzja, by opierać się władzy jawnie, pojawienie się KOR, to był przełom" - wymieniał. Gość TVP Info odniósł się również do ustawy dezubekizacyjnej. "Nie chcemy nadzwyczajnie karać funkcjonariuszy SB. Chcemy tylko powiedzieć, że sprawiedliwość przychodzi nawet po latach" - wyjaśnił."Oni nie powinni żyć lepiej w naszej Polsce od tych, których bili" - dodał.

Ryszard Terlecki odniósł się również do rozliczenia osób odpowiedzialnych za wprowadzenie w Polsce stanu wojennego."To, że nie rozliczono o autorów stanu wojennego, to wyrzut sumienia Rzeczypospolitej" - powiedział wicemarszałek Sejmu."Odebranie szlifów generalskich sowieckim marionetkom ma wymiar symboliczny" - dodał.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 2. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 3. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 4. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 5. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 6. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 7. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 8. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook