Jedynie prawda jest ciekawa


Tego Trzaskowski się nie spodziewał! Chciał ocieplić wizerunek z ludźmi kultury, lecz Holland obnażyła hipokryzję PO

29.08.2018
trzaskowski-holland-29082018
Tego Trzaskowski się nie spodziewał! Chciał ocieplić wizerunek z ludźmi kultury, lecz Holland obnażyła hipokryzję PO

Rafał Trzaskowski przed wyborami samorządowymi ma niełatwe zadanie. Po piętach coraz bardziej depcze mu jego największy rywal w walce o fotel prezydenta Warszawy, Patryk Jaki. Dlatego też kandydat PO stara się robić co może, aby ogrzać swój wizerunek i odzyskać kilkuprocentową przewagę. W tym celu polityk spotkał się z kilkoma przedstawicielami środowiska kultury, w tym z Agnieszką Holland. Jednak takiej wypowiedzi reżyserki z pewnością się nie spodziewał.

Holland jest znana nie tylko ze swojej bogatego dorobku w kinematografii, ale także z sympatii wobec obozu opozycji oraz niechęci do obecnych władz w Polsce. Nic dziwnego, że to właśnie ją Trzaskowski wybrał jako osobę, przy której mógłby ocieplić trochę swój wizerunek. Efekt wyszedł jednak odwrotny.

-Mieliśmy do PO wiele pretensji, my ludzie kultury, szczególnie o to, że kulturę olewała – mówiła reżyserka, wspominając dawną współpracę z poprzednim obozem rządzącym.

Pytana jednak konkretnie o samą relację z Trzaskowskim, przede wszystkim o ustaleniach, jakie zapadły pomiędzy nim, a ludźmi kultury odnośnie jego roli jako prezydenta Warszawy.

-Żeśmy jeszcze się nie dogadali do końca, co jest ważne dla miasta. Co jest ważne dla jego obywateli, co jest ważne dla twórców, co jest ważne dla tych, którzy są akuszerami tej kultury, pośrednikami między twórcami i społeczeństwie, jaka rola jest w tym prezydenta miasta, samorządu w ogóle, jaka jest rola urzędników - mówiła 

Agnieszka Holland nie wspomina także dobrze poprzedniego dialogu z gabinetem Hanny Gronkiewicz-Waltz. 

-Dotąd te wszystkie spotkania, rady, nie rady, które żeśmy animowali sami, które żeśmy zakładali, kończyły się takim niekończącym się bełkotem – wyjaśniła Holland

-Kandydat dostał bęcki za to, że się popisywał swoimi lekturami. Styl był trochę pretensjonalny – mówiła na koniec o samym kandydacie PO na prezydenta stolicy.

JD/ za Twitter

Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 3. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 4. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 5. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 6. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 7. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook