Jedynie prawda jest ciekawa


Teczka "Bolka" również w Moskwie?!

21.02.2016

Tomasz Rzymkowski z Kukiz‘15 ostrzega, że materiały SB mogą służyć obcym służbom do szantażowania wpływowych postaci w Polsce.

Ożywioną dyskusję wywołała w programie „Woronicza 17” TVP Info sprawa teczki TW "Bolka" odnalezionej w willi Czesława Kiszczaka.

- Powinniśmy pytać na ile to uwikłanie, nigdy nie sprostowane, Lecha Wałęsy, nigdy do końca nie wyjaśnione, miało wpływ na jego działania w późniejszym czasie - zwracał uwagę  Maciej Łopiński.

- Skala kłamstw, które Lech Wałęsa wypowiedział na temat swojej działalności w latach 70. jest tak wielka, że on nie jest w stanie z tych kłamstw się wyplątać. Taka jest prawda. Oglądamy żałosny spektakl, gdzie Wałęsa nowy wątek wymyśla. On już w tych kłamstwach kompletnie się pogubił ocenił Tomasz Rzymkowski.

- Historycy jasno udowodnili, że w latach 80. Czesław Kiszczak dokonał „digitalizacji” wszystkich archiwów UB i SB. Te mikrofilmy, bo tak wówczas tę „digitalizację” przeprowadzono, skopiowano i kopie przesłano do Moskwy, do siedziby KGB, jak również do siedziby STASI. Dzisiaj kopiami tych materiałów SB, tymi hakami na elitę polityczną „Republiki Okrągłego Stołu”, dysponują dwa najpotężniejsze wywiady świata - ostrzegał poseł Kukiz‘15.

Z Rzymkowskim polemizował Adam Struzik z PSL. - Lech Wałęsa jest na pewno postacią skomplikowaną. Jest w nim bardzo dużo dobrego, ale też bardzo dużo złego. Tylko martwi bohaterowie są kryształowo czyści - mówił ludowiec.

- Taki bohater jak Lech Wałęsa ma niewątpliwe zasługi, ale też ma też plamy. Być może w latach 70-tych współpracował z SB. Ja tego nie wiem. Jestem ostatnim człowiekiem, który rzucałby w niego kamieniem, ponieważ uważam, że ilość tych zasług, które później dla polskiej demokracji, dla polskiego wizerunku na arenie międzynarodowej, dla naszej obecności i w NATO i w UE on przyniósł, jest większa niż straty i te negatywne oceny - przekonywał Struzik.

Rzymkowski przypomniał rzecz zasadniczą: - Lustracja ma służyć temu, żeby żaden dziennikarz, polityk, czy dyplomata, oficer służb specjalnych polskich, czy zagranicznych, nie był szantażowany. O to chodzi!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JKUB/TVP Info

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia wzbudziła niesamowitą sympatię wśród internautów

 2. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 3. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 4. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 5. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby donosić na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 6. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 7. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 8. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook