Jedynie prawda jest ciekawa


Te słowa Misiło niestety nie są żartem. Twierdzi, że wolałby rzucać w posła kamieniami

20.10.2017
MisiloYT
Te słowa Misiło niestety nie są żartem. Twierdzi, że wolałby rzucać w posła kamieniami

Kontrkandydat Ryszarda Petru na stanowisko szefa Nowoczesnej odniósł się w rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawna do epizodu z debaty w komisji na temat sądownictwa, kiedy poseł .N stanął na krześle i rzucał w stronę prezydium kulkami z papieru.

"A gdybym jeszcze raz miał rzucać, to wolałbym, żeby zamiast papieru był kamień" - powiedział Misiło. Na zdziwienie Roberta Mazurka oświadczył, że "nie chciałby, ale wolałby" to zrobić. - Na Boga, jaka to różnica? - zapytał prowadzący rozmowę. - Wolałbym, żeby te kartki były z kamienia - odpowiedział kandydat na szefa Nowoczesnej.

Chwilę później zreflektował się, że chciałby, aby poprawki Nowoczesnej do ustaw o sądownictwie były "wyryte w kamieniu", a nie spisane na papierze. Jak dodał, była to "barwna metafora". - Ryszard Petru używa ich permanentnie - przekonywał Misiło. 

Kandydat na szefa Nowoczesnej odniósł się też do słynnych już wpadek swojego konkurenta w walce o najwyższe stanowisko w partii, Ryszarda Petru. - Być może Petru za dużo mówi, jego myśli zbyt szybko płyną. Ja, kiedy bardzo szybko mówię, to łapię się na tym, że mogę popełnić błąd, i zwalniam - przekonywał. Jak dodał, w polityce równie ważne jak mówienie jest słuchanie, "a on więcej mówi, niż słucha". - A tu powinien zastosować Arystotelesowski środek - tłumaczył Misiło.

DGP/KH
Fot: YouTube

Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 5. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 6. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 7. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 8. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook