Jedynie prawda jest ciekawa


Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

26.05.2018
JablonskiPomnik
Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

- Odlejemy się we wtorek, 29.05., po 21:00 (wtedy jest mniej patroli). Zapraszam. Będę akurat w mieście, blisko mieszkam. Zbieram ekipę warszawska na akcję
#OdlejSięNaSmoleńskąKlatkęSchodową -
pisze Jabłoński. 

Politolog wyjaśnia, że mocz będzie oddawany na chodnik, a nie na pomnik. - Na tej SAMOWOLCE BUDOWLANEJ - obecna, bolszewicka władza umieściła ORŁA, który jest święty, a którego ona zbrukała - tłumaczy. Odpowiadając na wpisy internautów, którzy domagają się interwencji policji, Jabłoński ją... zaprosił! - Będziecie nas osłaniać - pisze. 

- Akcja skonsultowana prawnie, nic nam nie grozi, jakaś śmieszna grzywna. (...) max 1500 zł, zwykle to zaledwie 200-400 zł - pisze Jabłoński. Politolog poinformował, że zaprosił do nagrywania akcji zachodnie media, ponieważ "to musi być zarejestrowane dla potomnych". Twierdzi, że na wydarzeniu pojawią się kamery z Niemiec i z Belgii. 

Kim jest Wojciech Jabłoński? To doktor politologii, bardzo aktywny na Twitterze, na którym opublikował już 45 tysięcy wpisów. Jego wypowiedzi wielokrotnie publikował między innymi Newsweek. W ubiegłym roku o Jabłońskim zrobiło się głośno, gdy skomentował prace prowadzone przez IPN na warszawskiej "Łączce". - Może znajdą żydowskie złoto? Wtedy ten biznes by się opłacił - napisał wtedy.

- Jabłoński zdaje się prowadzić prywatną krucjatę przeciw PiS i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jego wpisy są ostre, czasami wręcz przekraczają granicę - pisała o nim w ubiegłym roku Wirtualna Polska. Portal zauważył, że zgodnie z systemem informatycznym dr Wojciech Jabłoński nie jest już aktywnym pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego. Na szczęście. 


kh
Fot: wikicommons/twitter

Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook