Jedynie prawda jest ciekawa


Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

21.07.2018
policja21072018
Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

Od kilku dni trwają protesty „totalnej opozycji”, która pod Sejmem wyraża swój sprzeciw wobec podejmowanych przez Prawo i Sprawiedliwość prób reformowania wymiaru sprawiedliwości. W ramach tych demonstracji widzieliśmy już m.in. paraliżowanie prac Sejmu, demolowanie okolicznych budynków, przewożenie przedstawicieli „Obywateli RP” w bagażniku na teren Sejmu. To wszystko odbywało się przy dość biernej postawie policji. Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

Portal Tysol.pl zaprezentował, jak policja w Stanach Zjednoczonych rozbija blokadę Antify, która w ramach protestu blokowała karetki wyjeżdżające ze szpitala.

W USA nikt się demonstrantami szczególnie mocno nie przejmuje, zwłaszcza wówczas, jeśli ci łamią prawo. Dla odmiany w Polsce, w czasie trwających od środy protestów, policja pozwalała protestującym na bardzo dużo. Zatrzymano jedynie cztery najbardziej agresywne osoby. Warto też wspomnieć, iż w tym czasie rannych zostało dwóch policjantów. Policja była niezwykle pobłażliwa wobec agresywnych demonstrujących, którzy nieustannie prowokowali funkcjonariuszy. 

Cel takiego działania był jasny i czytelny, opozycja potrzebuje „obrazków”, czyli zdjęć i filmów pokazujących rzekomą brutalność polskiej policji, które można byłoby „sprzedać” za granicą pokazując bezwzględność władzy w RP. To właśnie dlatego do protestów zachęcają nieustannie lewicowe media. Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej. Z kolei w TVN24 pojawiły się głosy namawiające policję do odmowy wypowiedzenia posłuszeństwa przełożonym.

Razem z czterema zatrzymanymi przez policję „totalna opozycja” doczekała się w końcu kilku nowych męczenników. Jednym z nich miał być rzekomo „poturbowany” pod Sejmem Dawid Winiarski. Zdjęcia cierpiącego mężczyzny w kołnierzu ortopedycznym zaprezentowały wszystkie antyrządowe media.Wszystkie cytowały również dramatycznie brzmiące słowa matki poszkodowanego, która martwiła się o zdrowie swojego syna. Tymczasem po chwili pojawiły się już nowe fotografie, w których uśmiechnięty Winiarski machał pokazywał się w szpitalnym oknie już bez kołnierza…

Wyobraźmy sobie, co stałoby się z panem Winiarskim, gdyby podobnie zachowywał się wobec amerykańskiej policji...

ac/za tysol.pl


Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 6. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 7. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook