Jedynie prawda jest ciekawa


Szydłobus wyruszył w drogę

22.06.2015

Andrzej Duda przekazał kluczyki od Dudabusa, który stał się właśnie Szydłobusem – niedawnej szefowej swojego sztabu wyborczego, a obecnie kandydatce PiS na premiera – Beacie Szydło.

Ten autobus w ręce Beaty Szydło symbolicznie przekazuję. Przekazuję go symbolicznie niedawnej szefowej mojego sztabu, a dziś osobie wskazanej na urząd premiera. Bo PiS ubiega się o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych — mówił prezydent elekt.
To nie będzie droga łatwa. To jest droga słuchania. A ludzie są nieraz w trudnej sytuacji. Ich trzeba wysłuchać: jakie są ich życzenia, oceny, oczekiwania — przekonywał.
Wierze głęboko w demokrację, że w Polsce tak,  jak w krajach gdzie demokracja jest ugruntowana, gdzie partie się zmieniają, ale kraje się rozwijają, wierzę , że w takim kierunku i nasz kraj będzie zmierzał — dodał.
Beata Szydło przejmując kluczyki stwierdziła:
Przejechaliśmy tysiące kilometrów. Najważniejsza nauka – jaka płynie z tej podróży to ta, że trzeba ją kontynuować. Trzeba słuchać, i spotykać się
Tego dialogu w Polsce bardzo brakuje. Jeśli będziemy w stanie uszanować zdanie każdego – to sprawy w Polsce mogą iść w innym kierunku, w tym w którym chcą Polacy Dzisiaj wszyscy musimy pochylić się nad każdym obywatelem państwa i zastanowić się, czy to co jest spełnia oczekiwania naszego państwa. Naszym zdaniem jest by ta droga, którą kroczymy wiodła nas ku dobremu rozwojowi – spotkajmy się w drodze… — zakończyła.

Dziś Szydłobus ma odwiedzić Pułtusk, Karniewo, Ostrołękę i Ostrów Mazowiecką

ansa/ TVN24

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. jaki-18092018 18.09.2018

  Hit! Patryk Jaki wystąpił w teledysku raperskim „Stałem pod blokiem”

  Raper HCR, znany z programu „Must be the music”, opublikował swój najnowszy singiel promujący jego najnowszy album. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby utwór nie został poświęcony kandydatowi na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który sam w nim wystąpił

 5. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 6. firma17092018 17.09.2018

  93% firm w Polsce chce zatrudniać cudzoziemców. Przedsiębiorcy apelują o ułatwienie procedur

  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

 7. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

 8. komisjawer17092018 17.09.2018

  „Nieruchomości wydane na 150-letnie duchy”. Komisja Weryfikacyjna uchyla kolejne decyzje ws. reprywatyzacji

  Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję o zwrocie warszawskiej nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3 i uznała za nieważne - jako wydane z rażącym naruszeniem prawa - decyzje w sprawie ul. Smolnej 32. Zawiadomienia o nieprawidłowościach w tych sprawach trafią do prokuratury.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook