Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: wygraliśmy wybory, dlatego że wsłuchaliśmy się w głos Polaków

25.10.2017
Szydlo20102017
Szydło: wygraliśmy wybory, dlatego że wsłuchaliśmy się w głos Polaków

„Prawo i Sprawiedliwość dwa lata temu wygrało wybory parlamentarne, dlatego że wsłuchaliśmy się w głos Polaków i daliśmy równą szansę wszystkim, nie tylko wybranym, wąskim grupom interesu” - powiedziała premier Beata Szydło, która w środę odwiedziła Mostostal Siedlce.

Premier Beata Szydło wraz z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim wzięła udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej linii produkcyjnej krat pomostowych w hali produkcyjnej Mostostal Siedlce.

Według premier uruchomienie nowej linii produkcyjnej przez Mostostal Siedlce świadczy o tym, że zakład się rozwija, ma nowe perspektywy, produkcja jest coraz większa i jest to tym samym gwarancja pracy dla mieszkańców regionu oraz rozwoju miasta. Szydło pogratulowała również Tchorzewskiemu za to, że zainicjował proces ratowania zakładu Mostostal Siedlce.

"Dokładnie dwa lata temu, dzisiaj mija ten dzień, Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach parlamentarnych. Zwyciężyło dlatego, że Polacy zdecydowali się postawić na program PiS, na ludzi PiS, zwyciężyło dlatego, że nasz lider Jarosław Kaczyński przygotował drużynę, która potrafiła bardzo ciężko pracować przez 8 lat w opozycji, a potem skutecznie wygrać wybory" - powiedziała premier.

Szydło podkreśliła, że PiS wygrało wybory również przede wszystkim dlatego, że "wsłuchaliśmy się w głos Polaków". "Usłyszeliśmy to, czego oczekują Polacy. Jedną z tych spraw, bardzo ważną sprawą, był rozwój, gospodarka, zrównoważony rozwój, było danie równej szansy wszystkim, nie tylko wybranym, wąskim grupom, nie tylko wąskim grupom interesów, elitom, ale danie szansy wszystkim" - podkreśliła szefowa rządu.

Szydło zaznaczyła, że rządowy Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada, że "najważniejszym priorytetem gospodarczym Polski jest szybki rozwój i budowa polskiego przemysłu". "To danie szansy tym, którzy byli tej szansy do tej pory pozbawiani, pokazanie, że dzięki mądrej polityce gospodarczej można bardzo wiele osiągnąć i zrobić" - dodała premier.

Jak przekonywała, ten plan się sprawdza, a jego założenia są "konsekwentnie krok po kroku realizowane". "Trudno nie mówić o tych projektach społecznych, w przypadku których wielu wątpiło, czy będziemy w stanie podołać i wprowadzić je w życie, np. program Rodzina 500 plus. Okazało się, że nie tylko podołaliśmy, nie tylko wprowadziliśmy go, ale też stał się on kołem zamachowym polskiej gospodarki" - powiedziała szefowa premier.

Jej zdaniem, to dowód na to, że rząd "potrafi połączyć to, co wielu wydawało się niemożliwe". "Projekty, programy społeczne stają się jednocześnie, ważnymi programami gospodarczymi, a dodatkowym wymiarem, tym na czym nam wszystkim zależy, jest oczywiście polska rodzina i poprawa jej bytu" - podkreśliła. "Od dwóch lat wywiązujemy się z tego zobowiązania i realizujemy plan, który przynosi efekty" - przekonywała Szydło.

Premier podkreśliła również, że Mostostal Siedlce to przykład odbudowania przez rząd polskiej gospodarki, polskiego przemysłu i dania szansy mieszkańcom. Jak dodała siedlecka firma współpracuje również ze szkołą zawodową, która kształci przyszłych pracowników Mostostalu. "Na tym też to ma polegać - łączymy ważne elementy życia w takim wymiarze, że poprzez współpracę oświaty z gospodarką będziemy osiągać jeszcze lepsze efekty" - dodała.

Tchórzewski, podkreślił, że Mostostal Siedlce przed dwoma laty była na skraju upadku. "Udało przekonać się spółki energetyczne, że warto grupie Polimex Mostostal dać szansę, że warto ją dokapitalizować" - zaznaczył.

Minister energii dodał, że negocjacje ws. dokapitalizowania Polimexu Mostostal trwały długo, a w grę wchodziło wówczas ok. 300 mln zł, żeby firma mogła ponownie inwestować. Podkreślił, że przygotowanie pod budowę nowej linii produkcyjnej świadczy o tym, że firma widzi przed sobą perspektywę, rynki zbytu oraz ma odpowiednią załogę pracowników.

"To jest właśnie to, o co nam chodzi, że w Polsce nie trzeba było robić cudu gospodarczego, w Polsce wystarczy dać ludziom szansę" - stwierdził minister energii. Jak ocenił to nie rząd zrobił "cud gospodarczy", tylko "ludzie, którym rząd "dał szansę".

Mostostal Siedlce wschodzi w skład grupy kapitałowej Polimex Mostostal, z której został wyodrębniony na początku ubiegłego roku. Zakład specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych i krat pomostowych oraz w zabezpieczeniach antykorozyjnych konstrukcji stalowych. Spółka produkuje także palety do transportu i magazynowania butli gazowych, palety do materiałów budowlanych oraz drobne konstrukcyjne jak pojemniki czy ramy.

 

 

​PAP

Warto poczytać

 1. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 2. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 3. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

 4. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 5. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 6. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 7. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 8. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook