Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: W mojej drużynie jest miejsce dla każdego

05.07.2015

Posłanka Beata Szydło (PiS) na zakończenie konwencji programowej PiS przedstawiła 200 ekspertów, którzy opracowali propozycje przedstawione przez największą partię opozycyjną. Kandydatka na premiera zwróciła się również ze specjalnym wystąpieniem do mieszkańców Śląska.

„Nasza piękna konwencja dobiega końca, ale mimo że kończy się ten dobry czas rozmowy o Polsce, to tak naprawdę rozpoczyna się ta wielka debata, którą będziemy prowadzili przez kolejne dni, miesiące i lata. Wierzę w to, ze przez wiele lat nie tylko będziemy rozmawiać z Polakami, ale będziemy mieli im coś do powiedzenia. W Polsce potrzebny jest dialog i wzajemne rozumienie się. Potrzebni są ludzie, którzy potrafią dokonywać odpowiedzialnych decyzji, nie boją się mówić mało popularnych rzeczy, ale mając cel i wiedzą, że ten wielki cel nazywa się Polska. Dzisiaj jesteśmy tu wszyscy. Myśląc Polska czujemy i myślimy: rozwój, rodzina, obywatele, dialog, społeczeństwo, wspólnota. Dzisiaj myśląc Polska mówimy: drużyna, mówimy: zespół” - podkreśliła Szydło.

Podczas wystąpienia kandydatki PiS na premiera nie zabrakło podziękowań.

„Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowali konwencję. To praca wielu miesięcy i wielu ludzi. Dzisiaj należą się gorące podziękowania wszystkim ekspertom, którzy prowadzili panele, którzy je przygotowali. Bardzo serdecznie dziękuję tym , którzy przygotowali te konwencje, która jest przełomowa” - powiedziała parlamentarzystka.

„Nigdy jeszcze nie uczestniczyło tak wielu organizatorów” - podkreśliła Szydło.

„Przede wszystkim dziękuję tym wszystkim, że choć piękna pogoda i wakacje, zdecydowaliście si ę spędzić ten czas z nami, by rozmawiać o ważnych sprawach dla Polski” - dodała posłanka PiS.

Kandydatka PiS na premiera podkreśliła, że największa partia opozycyjna przedstawia konkretne postulaty.

„Przyszliśmy z gotowymi propozycjami, my rozmawiamy tylko teoretycznie, mamy przygotowane rozwiązanie, to zasługa zespołu, który jest ze mną na scenie, którzy przez wiele miesięcy tworzyli te rozwiązania. Ci ludzi dalej będą tworzyli te rozwiązania, to będzie realizowane. Chcę to robić razem z wami” - mówiła Szydło.

Posłanka PiS zwróciła się do mieszkańców Śląska podkreślając, że politycy PiS odwiedzają ten region nie tylko z okazji kampanii wyborczej.

„Jesteśmy na Śląsku zawsze w ważnych dla PiS w chwilach. To kolejne spotkanie programowe w tym regionie. Będziemy tu zawsze wtedy, kiedy będzie potrzeba waszej energii, waszego zapału. (…) Dziękuję, że specyficzny, spokojny, ale zdecydowany sposób potraficie przedstawiać swoje racje. Na Śląsku jest symbol, co jest w Polsce potrzebne – przemysł, przedsiębiorczość, praca, mądrzy ludzi, którzy wiedzą, że nawet jeśli jest trudno, to wszelkie przeciwności pokonać i iść do przodu” - mówiła kandydatka na premiera.

„Co prawda jestem gorolka, ale mieszkam niedaleko, więc powiem: 'Dziołcha nie godej tyla, ino do roboty'” - powiedziała z uśmiechem Beata Szydło.

„To zespół ludzi, którzy mają pomysł na Polskę. Myśląc Polska myślą o nas wszystkich. W mojej biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego Polaka, i dla tych, którzy głosują na PiS i tych, którzy dokonywali innych wyborów i dla tych, którzy nie chodzili na wyborów. Czekam na was! W mojej drużynie jest miejsce dla każdego, kto chce dobrej zmiany. Dziękuję!” - zakończyła Szydło.

gah

[fot. TVP Info/TVN24

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 5. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 6. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 7. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook