Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło o reformie systemu sprawiedliwości: nie chcemy, żeby było tak, jak było

08.09.2017

Drobne zmiany niczego nie zmienią; nie chcemy, żeby było tak, jak było - powiedziała w piątek premier Beata Szydło, odnosząc się do reformy systemu sprawiedliwości. Jak dodała, prezydenckie projekty - gdy już powstaną - zostaną poddane dokładnej analizie.

- Naszym celem jest dogłębna reforma systemu sprawiedliwości, ponieważ drobne zmiany niczego nie zmienią, a my nie chcemy, by było tak, jak było - powiedziała premier. - Ja wiem, że ci, którzy bardzo chętnie mówią, żeby było tak jak było, chcieliby, żeby te zmiany były tylko pozorne, żeby móc powiedzieć - przeprowadzamy zmiany w sądownictwie, a tak naprawdę nie zmieniamy niczego - dodała.

- Na to na pewno klub parlamentarny i rząd się nie zgodzi - podkreśliła.

Szydło, pytana o prezydenckie projekty, przygotowywane w Kancelarii Prezydenta w miejsce zawetowanych przez prezydenta ustaw o KRS i SN, powtórzyła, że nie wyobraża sobie, by nie było nad nimi debaty. Jej zdaniem powinny być to projekty, które w założeniu są zbieżne z tymi, które przygotował klub PiS.

- Jeszcze raz chcę przypomnieć, że dokładnie takie same postulaty i zobowiązania słyszeliśmy i podejmowaliśmy w kampanii wyborczej. W kampanii wyborczej pana prezydenta - wówczas kandydata Andrzeja Dudy - i w później w kampanii parlamentarnej - powiedziała Szydło.

- Wywodzimy się z tego samego środowiska (...), a kampania prezydencka była pierwszą, kiedy spotykał się z wyborcami mówił o konieczności tych zmian, które potem przełożyły się na projekty poselskie - podkreśliła.

Zaznaczyła, że liczy na dokładną analizę prezydenckich projektów, ale żeby ta analiza była, to one muszą zostać przedstawione. - Wtedy możemy usiąść do stołu, zastanowić się, czy będą konieczne jakieś zmiany, czy jest pełna akceptacja, jakie są warunki brzegowe, ale te projekty przede wszystkim muszą być położone na stole - mówiła premier.

PAP

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook