Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło o reformie edukacji: Nie ma powodów do obaw

09.01.2017

Premier Szydło i Anna Zalewska wzięły udział we wspólnej konferencji prasowej.

„Nigdy nie miałam wątpliwości, że ta reforma oświaty jest reformą dobrze przygotowaną. Jest reformą, która gwarantuje polskiej młodzieży, polskim dzieciom kompleksowe, dobrze przygotowane, kształcenie, wychowanie. Gwarantuje rodzicom, że będą mieli możliwość poczucia, że ich dzieci są dobrze kształcone i odbywają dobry proces wychowawczy i są bezpieczne w polskiej szkole” – mówiła premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej z minister edukacji Anna Zalewska.

Premier komentowała podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o reformie edukacji.

„Ta reforma daje ogromną szansę dla polskich nauczycieli. Zawodu, który jest tak niezwykle potrzebny. Jest to zawód, który przez naszych poprzedników nie był doceniany i dostrzegany jako zawód niezwykle istotny. Jest to zawód niełatwy i oparty o przesłankę misji i służby. Jeżeli nauczyciele mają pełnić służbę i misję muszą być za swoją pracę godnie wynagradzanie. Mieć szansę dokształcania się, doskonalenia zawodowego. To wszystko zostało zawarte w prawie oświatowym” – powiedziała Beata Szydło.

„Polityka wymaga odwagi, konsekwencji, odważnych decyzji. Jeżeli nie będą podejmowane odważne decyzje to nie będzie dobrych zmian” – mówiła.

Premier mówiła o rozmowach z wyborcami, o konsultacjach w sprawie reformy edukacji.

„W wyniku tych rozmów i konsultacji powstało prawo oświatowe, ustawa, która została podpisana przez pana prezydenta. Rozpoczynamy etap wdrażania tej dobrej reformy, która jest potrzebna polskiej szkole, polskim dzieciom” – powiedziała.

„Reforma edukacji jest jednym z priorytetowych zadań, które postawiliśmy przed sobą, gdy tworzyliśmy rząd” – dodała.

Premier dziękowała minister Zalewskiej i całemu zespołowi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

„Chcę zapewnić rodziców, nauczycieli, samorządowców, że to dobrze przygotowana reforma, która może nas połączyć. (…) Zapraszam państwa do współpracy” – mówiła premier.

Głos zabrała też szefowa resortu edukacji minister Anna Zalewska.

„Za nami kolejny etap zmian w systemie edukacji. Zmian potrzebnych, koniecznych, niezbędnych” – mówiła.

„Za nami setki spotkań. Wizytatorzy, kuratorzy wypełnili swoje zadania i dalej je wypełniają. Przed nami etap wdrażania. Jutro zapraszam na konferencję w Kancelarii Premiera” – powiedział.

„Prawo oświatowe to nie tylko 4-letnie liceum, to tez wychowanie, bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo”

– dodała.

„Szkoła ma stać się miejscem wspólnego działania dla dobra dzieci” – powiedziała minister edukacji.

Zalewska zapowiedziała też, że wydawnictwa zdążą z drukowaniem podręczników dla szkół.

Na początku konferencji premier Szydło odniosła się też do problemu smogu w polskich miastach.

„Zwróciłam się do wiceministra Mateusza Morawieckiego aby następne posiedzenia komitetu ekonomicznego było poświęcone kwestii czystości powietrza w Polsce, aby komitet ekonomiczny Rady Ministrów wypracował rekomendacje dla związane z tym co w ostatnich dniach tak bardzo zajmuje opinię publiczną i jest uciążliwe dla polskich obywateli, czyli smogu” – powiedziała.

Mly/wPolityce.pl

fot. [PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 2. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 3. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 4. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

 5. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 6. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 7. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 8. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook