Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło o otwarciu gazoportu

12.10.2015

"Gazoport to kwestia bezpieczeństwa energetycznego Polski i trzeba zrobić wszystko, żeby został uruchomiony" — powiedziała Beata Szydło na konferencji prasowej, podkreślając że otwieranie przez Ewę Kopacz zamkniętego gazoportu jest kpiną z państwa.

"Cały Twitter już się śmieje, że jest otwierane jest coś, co jest zamknięte i chodzi tylko o to, żeby przeciąć wstęgę. Takich spektakli w całym kraju odbywa się bardzo dużo, uczestniczą w nim prominentni politycy PO" — powiedziała Szydło, dodając że kwestia gazoportu „to tekst na wiarygodność”.

Pytała, czy taka jakość rządzenia jest standardem, do którego Polacy muszą przywyknąć.

"My mówimy nie. Mamy program, konkretne rozwiązania ustawowe. Niewiarygodni politycy PO powinni przestać rządzić państwem. Moja oferta to umowa z Polakami – będziemy działać skutecznie i robić to, co ustalimy" — podkreśliła kandydatka PiS na premiera.

"Otwieranie zamkniętego gazoportu, to apogeum fasady, którą buduje PO-PSL. Pani Kopacz przecina kolejne wstęgi. Niedawno otwierano terminal na lotnisku w Balicach, a terminal nie działa. To przypomina czasy PRL-owskie. Pan Bareja miałby sporo tematów do kręcenia następnych filmów" — mówiła.

"Gazoport to kwestia bezpieczeństwa energetycznego Polski i trzeba zrobić wszystko, żeby został uruchomiony" — dodała.

"Najlepszym rozwiązaniem jest powołanie ministerstwa energetyki, ponieważ kwestia energetyki jest kwestią kluczową" — podkreśliła, wskazując że PO nie myśli o bezpieczeństwie energetycznym.

"Nie ma w Polsce myślenia o bezpieczeństwie energetycznym, nie ma myślenia o strategii energetycznej i o strategii górniczej. PO-PSL, zamiast rozwiązywać problemy, bawi się kampanią wyborczą" — mówiła Beata Szydło, dodając że w programie PiS jest propozycja stworzenia ministerstwa energetyki i wygaszania ministerstwo skarbu.

"Chodzi o to, żeby Polska rozwijała się szybciej, pieniądze podatników nie były marnowane" — zaznaczyła.

Zapytana o postępowanie prokuratorskie ws. zaginionego obrazu, który zniknął z Pałacu Prezydenckiego, stwierdziła

"Okazuje się, że poprzednia zabawiała się rządzeniem w polskim państwie. Bylejakość rozlewała się po całym państwie. Można z tego żartować, zastanawiać się czy takie rzeczy mogą się wydarzyć. Okazuje się pod rządami PO-PSL mogą" —mówiła.

Na pytanie dotyczące deklaracji córki Ewy Kopacz, że wyjedzie z Polski, jeśli PiS wygra wybory, stwierdziła:

"Histeria sięga zenitu. Moi synowie nie wyemigrowali nawet wtedy gdy rządził PO-PSL. Zrobię wszystko, żeby młodzi ludzie mieli możliwość budowania swojej przyszłości, budowania rodzin i spełniania swoich ambicji w Polsce. Zrobię wszystko, by do Polski wrócili" — podkreśliła Szydło.

mall/wPolityce.pl

[fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 5. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 6. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 7. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook