Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Niech rząd podejmie decyzje ws. imigrantów

09.09.2015

"Premier bierze obecnie odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce, również za sprawy uchodźców; rząd musi dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie" - mówiła Beata Szydło.

Premier Ewa Kopacz bierze obecnie odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce, również za sprawy uchodźców; rząd musi dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie - mówiła w Krynicy kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Szydło pytana była w Krynicy, jakie decyzje ws. uchodźców by podjęła, gdyby obecnie była premierem.

"Dziś konkret i fakt jest taki, że premierem polskiego rządu jest Ewa Kopacz i bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce i również bierze odpowiedzialność za sprawy uchodźców. Rząd musi sam dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko" - odpowiedziała Szydło.

Jej zdaniem, w koalicji PO-PSL jest różnica zdań na temat tego, jak mamy podejść do sprawy uchodźców. "Proszę sobie przypomnieć wypowiedzi pani premier Kopacz, pana wicepremiera Piechocińskiego" - dodała.

Kandydatka PiS na premiera pytana była m.in. o spotkanie ws. uchodźców, na które premier zaprosiła liderów partii politycznych. Według niej, Kopacz obecnie "szuka takiej drogi i sposobu, by dzielić się odpowiedzialnością i przerzucać odpowiedzialność na wszystkich pozostałych". "Ale ona jest premierem i one bierze odpowiedzialność, to są pytania, które do niej powinny być kierowane" - wskazywała Szydło.

Zwróciła też uwagę, że opozycja obecnie - jak rzadko kiedy - mówi jednym głosem. "Jest jasne stanowisko, w którym wskazujemy, że jest potrzebna debata, informacja pani premier Kopacz nt. sytuacji z uchodźcami i odpowiednim miejscem do tego jest Sejm" - oświadczyła.

Podczas konferencji padło również pytanie o to, że prezes PiS Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku dorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

"Bardzo się cieszę, że pan premier Jarosław Kaczyński otrzymał tę nagrodę, to jest ogromne wyróżnienie, pan premier wczoraj dziękował za to i mówił, że ma nadzieję, że to jest znak dobrej zmiany" - powiedziała wiceprezes PiS. Jej zdaniem, doceniono konsekwencję i odpowiedzialność szefa PiS i "to wszystko, co dzięki swej postawie osiągnął".

TK,PAP
[Fot. PAP/Jacek Bednarczyk]

 

Warto poczytać

 1. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 2. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 3. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 4. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

 5. liderzy-KO-18092018 19.09.2018

  Oburzenie w opozycji. Lubnauer i Nowacka zdegustowane okładką lewicowej gazety

  Tygodnik „Polityka” ostatnio zaskakuje wszystkie osoby związane ze sceną polityczną w Polsce. Nie tak dawno jeden z redaktorów ekonomicznych tej gazety zachęcał lewicę do współpracy z PiS

 6. jakubiak09092018 19.09.2018

  Niecodzienny apel Marka Jakubiaka. Zachęcał do głosowania na siebie albo...na swojego rywala w wyborach

  Marek Jakubiak na antenie Polskiego Radia 24 zachęcał Warszawiaków do głosowania na niego podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Opowiedział się również za opcją, że w przypadku, gdyby „nie przypadł do gustu wyborców”, powinni oni oddać swój głos na Patryka Jakiego

 7. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook