Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło na konwencji PiS: "Jestem jedną spośród was”

22.10.2015

Przemówienie Beaty Szydło na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Kandydatka PiS na premiera przemawiała po prezesie Jarosławie Kaczyńskim, a także przedstawicielami kilku grup społecznych.

Zwyciężyliśmy, bo byliśmy razem. Pamiętam, gdy prosiłam w czasie kampanii prezydenckiej, prosiłam, by każdy przekonał 5 osób, a te pięć kolejne pięć… Będą nas tysiące i miliony - i tak się stało, daliśmy radę. I teraz musimy zrobić to samo! To nie była łatwa kampania, a właściwie nie jest, bo przed nami jeszcze te ostatnie godziny, które musimy bardzo dobrze przepracować. Musimy przekonać dzisiaj jak najwięcej Polaków i Polek do tego, że warto postawić na dobrą zmianę.

Być może nie wszyscy mają odwagę przyznać, że poprzednie wybory ich zawiodły, ale chcę powiedzieć nie tylko do wyborców PiS, którzy są z nami na dobre i na złe, i byliście z nami, gdy PiS przeżywało trudne chwile. Byliśmy twardzi, nie daliśmy się, pokonaliśmy te trudności dzięki Wam!

Zwracam się dziś również do tych, którzy nie wiedzą, na kogo głosować albo są rozczarowani. Nie musicie państwo się wstydzić - zaufaliście ludziom, którzy mówili, że będą uczciwie pracować - i to oni Was zawiedli, nie dotrzymali słowa. Nie chcę państwa przekonywać, byście głosowali na PiS, ale byście razem z nami podjęli się dobrej zmiany dla nas, dla Was, dla wszystkich.

Im nas będzie więcej, im więcej będzie rąk do pracy (…), tym szybciej Polska będzie się rozwijała, a więcej pieniędzy pozostanie w kieszeniach Polaków. Dzięki temu będziemy realizować nasze ambicje i marzenia: Wasze, nasze wspólne ambicje i marzenia! Warto być razem i mówić dziś o dialogu i wspólnocie. Nie kłótnie, chaos i histeria, ale stabilna i mądra gospodarka, stabilny i mądry rząd, idący w tym samym kierunku, w którym idą obywatele.

To nie jest łatwa kampania: kiedy Cię krytykują i próbują zdyskredytować, kiedy próbują szukać ataków, by nie dopuścić do zmiany władzy, nie jest łatwo. Ale wtedy człowiek nabiera niezwykłej siły - mnie ta kampania bardzo dużo nauczyła, ale dodała nam przede wszystkim tej siły i determinacji, by zakończyć to, co zaczęliśmy w wyborach prezydenckich: przeprowadzić dobrą zmianę dla Polski!

Mamy cel i wiemy, że tylko uczciwa władza i uczciwi ludzie, którzy nie są zapatrzeni w swoje kariery polityczne, ale przychodzą do ciężkiej i normalnej pracy, którzy przychodzą na służbę, są w stanie przywrócić normalność. A dzisiaj obywatele chcą w Polsce normalności! Mam wystarczającą siłę i determinację, by to przeprowadzić. Jestem sobą i sobą pozostanę, jestem jedną spośród Was. Razem z Wami przygotowaliśmy program tej zmiany - to tysiące spotkań, tysiące kilometrów, spotykaliśmy się z Wami już od bardzo dawna.

Napisaliśmy program, ustawy. Polacy chcą dobrze żyć i chcą mieć prawo decydowania, czy chcą pracować do 67 roku życia. A jeżeli nie, to w wieku 60 lat kobiety i 65 lat mężczyźni będą mogli odejść na emeryturę i godnie żyć. To rodzice mają mieć prawo do decydowania, czy ich sześcioletnie dzieci pójdą do szkoły, czy nie. To polscy przedsiębiorcy muszą wiedzieć, że państwo stoi po ich stronie, że ich wspiera. Chcemy budować polską gospodarkę, która będzie silna siłą polskich firm. To jest nasz priorytet!

Chcemy budować bezpieczeństwo polskich obywateli - to jest rzecz nadrzędna. Polski obywatel musi czuć się bezpiecznie, gdy zachorują i będą potrzebować pomocy lekarskiej. Ten system opieki zdrowotnej jest naszym priorytetem. Program, z którym do państwa przychodzimy to dobra zmiana dla Polski. (…) To są ustawy, które przeprowadzimy w ciągu pierwszych 100 dni, to ustawy, które (…) pomogą polskim rolnikom, które zabezpieczą przyszłość młodych Polaków. Chcemy, by młodzi Polacy realizowali w Polsce swoje ambicje. To jest nasz priorytet.

Damy radę, bo jesteśmy zdeterminowani i jesteśmy razem. Abyśmy mogli to zrealizować, potrzebna jest jeszcze odrobina wysiłku w ciągu ostatnich kilkunastu godzin kampanii wyborczej. Musimy zrobić wszystko, by dotrzeć z dobrym programem do każdego domu w Polsce. Nie odrzucajmy nikogo - przy naszym stole jest miejsce dla każdego. Zaprośmy każdą Polkę, każdego Polaka - wszyscy, którzy chcą dobrej zmiany, niech znajdą się przy tym stole! Czas na to, by te ataki i kłótnie się skończyły. Nie będę dziś atakować tych, którzy tak niegodnie się wobec nas zachowują - nie są tego warci. Róbmy swoje i idźmy do przodu!

Nie ma dzisiaj w Polsce czasu na wysłuchiwanie tych, którzy ciągle narzekają i ciągle próbują zdyskredytować innych. Wszyscy Polacy są równi - bez względu na to, gdzie mieszkamy, co robimy i ile mamy lat. Wszyscy jesteśmy równi - nie zapominajmy o tym. A ci, którzy próbują nas dzielić, którzy przy drogim winie i ośmiorniczkach kazali nam zaciskać pasa, a nie mają pomysłu na Polskę i Polaków - niech odejdą! Polska zasługuje na to, by mieć taki rząd, który będzie realizował to, na co umówi się ze swoimi obywatelami!

Ja dzisiaj chcę zawrzeć ze wszystkimi Polakami umowę, z której rozliczycie nas za cztery lata, jeśli nam zaufacie. My jesteśmy ludźmi uczciwymi, wyrośliśmy spośród Was, idziemy tą samą drogą. Mieszkamy w Polsce, żyjemy w Polsce, to tu są nasi bliscy. Będziemy zawsze pamiętać o tym, że to Wy będziecie nas rozliczali. Nie zrobimy niczego, z czego byśmy mieli się wstydzić.

Wyciągam rękę do wszystkich - jeśli chcemy, by Polska się rozwijała, byśmy poszli razem! Bez względu na to, jakich do tej pory dokonywaliśmy wyborów. Polska na to zasługuje. Każdy z nas ma swoją opowieść - i te miliony opowieści składają się na jedną piękną opowieść o Polsce i Polakach. (…) Ja tę opowieść chcę napisać z Wami wszystkimi.

Moi drodzy, na spotkaniach jest wielka energia i wielkie oczekiwanie zmiany. Stając przed państwem, podejmujemy się tego wielkiego dzieła. (…) Cała drużyna PiS to wspaniały zespół ludzi, którzy doskonale się rozumieją, którzy wiedzą, że praca, którą mamy wykonać jest ważna, i dzięki której zbudujemy wspólny dom. Mamy to poczucie i tę odpowiedzialność.

Wierzę głęboko, że w tym domu, który nazywa się Polska, a do którego jedyny klucz znajduje się w sercu każdej Polki i każdego Polaka, że w tym domu, wszyscy zgodnie, przy polskim stole, dokonamy tego dzieła. Przeprowadzimy dobrą zmianę. Jesteśmy tego warci, tego warci są Polacy, tego warta jest Polska. Jesteśmy jedną wspólną rodziną - zadbajmy, by ta rodzina mogła godnie żyć! I żeby nikt w tej rodzinie nie cierpiał, nie był głodny - by wszyscy byli bezpieczni. Damy radę!

Ryb, maf, wpolityce.pl

Fot. [PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 7. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 8. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook