Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło dla wpolityce: Przykład Polski jest bardzo groźny dla europejskich elit

16.11.2017
Szydlo16112017
Szydło dla wpolityce: Przykład Polski jest bardzo groźny dla europejskich elit

- Państwo, do tej pory podporządkowane interesom silnych graczy staje się coraz bardziej podmiotowe - powiedziała w rozmowie z portalem wpolityce.pl premier Beata Szydło.

Polska premier zdecydowanie zdementowała zagraniczne opinie sugerujące, że w Polsce następuje faszyzacja życia publicznego. - Pragnę kategorycznie zaprotestować przeciwko stwierdzeniom jakie padły dziś w Parlamencie Europejskim i powiedzieć to głośno i wyraźnie - Polska jest krajem wolnym od antysemityzmu i rasizmu - powiedziała Szydło. Jak dodała, marginalnych incydentów nie można utożsamiać z całym narodem.

- Przykład Polski jest bardzo groźny dla europejskich elit. Państwo, do tej pory podporządkowane interesom silnych graczy staje się coraz bardziej podmiotowe. Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości owoce wzrostu gospodarczego przestają być transferowane za granicę i do wąskich grup interesu w kraju. Trafiają, za to do zwykłych obywateli - powiedziała Szydło. - Polskie społeczeństwo było bowiem dotąd zapleczem taniej siły roboczej, a przemiany, które zapoczątkowaliśmy przywracają wielu rodzinom godność. Ci którzy tracą, którzy w demokratycznych wyborach zostali odsunięci przez Polaków od władzy oraz niektórzy ich polityczni zagraniczni przyjaciele wolą tematykę zastępczą. Wygodniej jest debatować z nami o marginalnych zjawiskach, za które rządzący nie ponoszą odpowiedzialności niż o sprawach, które realnie dotyczą Polaków - dodała.

Polska premier powiedziała, że "ze zdumieniem" przyjęła zgłoszoną przez komunistyczną frakcję w Parlamencie Europejskiej poprawkę, według której "komuniści, antyfaszyści i inni demokraci" są prześladowani. - Polacy pamiętają jaka w PRL była demokracja - powiedziała Beata Szydło.


Jak zauważyła premier, "Partie słabnące w sondażach dla swoich partykularnych interesów politycznych próbują wywołać wrażenie poparcia dla swoich działań w Europie." - Polacy zapamiętają, kto nam próbował szkodzić za granicą - dodała.

Prezes Rady Ministrów oceniła również tegoroczny Marsz Niepodległości, w którym wzięło udział około 60 tysięcy osób. Jak przekonywała, "W grupie głównie młodych patriotów z flagami znaleźli się prowokatorzy". - Sami internauci wytropili, że środowiska, które miały prowokacyjne transparenty mają prorosyjskie sympatię. Dlatego powtórzę - dopóki rządzi w naszym kraju Prawo i Sprawiedliwość tego typu skrajne ruchy będą w Polsce na absolutnym marginesie - podsumowała Beata Szydło.

kh/wpolityce.pl
Fot: PAP/Paweł Supernak

 

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 4. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 5. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 6. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook