Jedynie prawda jest ciekawa


Sztab Jakiego apeluje do Trzaskowskiego w sprawie ACTA 2.0 „Jego milczenie oznacza, że jest za ograniczeniem wolności słowa”

13.09.2018
jaki-vs-trzaskowski-13092018
Sztab Jakiego apeluje do Trzaskowskiego w sprawie ACTA 2.0 „Jego milczenie oznacza, że jest za ograniczeniem wolności słowa”

Przyjęcie przez Europejski Parlament tzw. dyrektywy ACTA 2.0 całkowicie poruszyło polską społeczność. Przeciwnikami przyjęcia tego aktu byli europosłowie PiS, a jego zwolennikami politycy PO. Decyzja PE dotycząca ACTA 2.0 została poruszona także przez sztab Patryka Jakiego.

-Przepisy mogą spowodować ograniczenie wolności w internecie – ocenił Oliwier Kubicki, szef sztabu wyborczego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Zarówno Kubicki, jak i rzecznik sztabu Jakiego, Jacek Ozdoba, zaapelowali do Rafała Trzaskowskiego o ustosunkowanie się do całej sytuacji. Jak słusznie zostało zauważone, polityk PO w przeszłości był ministrem cyfryzacji, a do tej pory milczy na temat przyjęcia ACTA 2.0. 

-Trzaskowski buduje swój wizerunek jako osoba, która jest bardzo wpływowa w Europie, a w tej sprawie milcy, schował głowę w piasek – mówił Kubicki -Musi się ustosunkować do tej sytuacji dlatego, że to właśnie jego koledzy z europarlamentu przyłożyli rękę do bardzo niebezpiecznych przepisów, które mogą ograniczyć wolność w internecie.

Z kolei Jacek Ozdoba uznał, iż będzie to test wiarygodności dla kandydata opozycji na prezydenta Warszawy. Jak dodał, jego milczenie będzie oznaczało poparcie dla dyrektywy.

-Będzie wtedy kandydatem, który nie chce, aby wszyscy mieli dostęp do wolności słowa w internecie – ocenił

ACTA 2.0 zostało przyjęte 438 głosami europosłów „za”. Wiele osób uważa, iż jest to świadome działanie polityków, chcących uderzyć w wolność słowa w internecie. Stanowisko europosłów PO było dla polskiej społeczności zaskakujące. Przypominali, że to właśnie politycy opozycji opowiadali się za wolnością w mediach w internecie.

JD/ niezależna/ za Twitter

Warto poczytać

 1. petru-vs-lubnauer-26092018 26.09.2018

  Hit! Petru ośmiesza Nowoczesną, a liderka partii prosi o wpłacanie pieniędzy na jej utrzymanie

  Iskrzy w obozie opozycji.Były lider Nowoczesnej nie ma zbyt dobrego zdania o swojej poprzedniej partii. Z kolei obecna szefowa ugrupowania ujawnia wygląd swoich relacji z Ryszardem Petru oraz zachęca do… wpłacania datków na partię

 2. ewa-kopacz-26092018 26.09.2018

  Czy Kaczyński ma się kogo bać? Zdaniem Ewy Kopacz w Polsce jest osoba potężniejsza od prezesa PiS

  Ewa Kopacz udzieliła ciekawego wywiadu dla portalu onet.pl. W pewnym momencie była premier Polski zaskoczyła uznając, że w partii PiS jest osoba z silniejszą pozycją od Jarosława Kaczyńskiego, która dzierży w Polsce pełnię władzy.

 3. Kaczynski130420182 26.09.2018

  Jarosław Kaczyński się nie oszczędza. Wiadomo, kiedy odbędzie się operacja prezesa PiS

  Jarosław Kaczyński wspiera jak może premiera Mateusza Morawieckiego w kampanii samorządowej. Pomimo problemów z chorym kolanem, prezes Prawa i Sprawiedliwości wcale nie oszczędza się i pomaga szefowi rady ministrów podczas podróży po Polsce

 4. morawiecki03022018 26.09.2018

  Premier celnie podsumował stan opozycji w Polsce. Co Morawiecki sądzi o działalności totalnych?

  Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dla dziennikarzy „Super Expressu”. Premier mówił m.in. o programie rządu PiS dla rolników, o niedawnym spotkaniu z sędzią Małgorzatą Gersdorf oraz reformie sądownictwa, a także o stanie opozycji w Polsce

 5. bodnar21052018 25.09.2018

  Adam Bodnar walczy z „dyskryminacją religijną” w szkołach. Domaga się „lekcji religii mniejszościowych”

  Trzeba poprawić organizację lekcji religii mniejszościowych i etyki - ocenił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w piśmie do szefowej MEN Anny Zalewskiej. Weług niego dyrektorzy powinni obowiązkowo informować rodziców i uczniów o możliwości i zasadach organizacji takich lekcji.

 6. gra-o-wybor-2-25092018 25.09.2018

  Strzelaj do prezydenta. Kontrowersyjna gra podbija internet

  Poznański radny PiS Michał Boruczkowski stworzył grę internetową, która tematyką odnosi się do zbliżających się wyborów samorządowych w Polsce

 7. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

 8. blaszczak06032018 25.09.2018

  Błaszczak ma już dosyć MON? Padły nazwiska potencjalnych następców

  Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna czekać zmiana na stanowisku szefa resortu. Dotychczas sprawujący tę funkcję Mariusz Błaszczak, według medialnych doniesień, ma już dość „męczenia się” na tym stanowisku

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook