Jedynie prawda jest ciekawa


Szokujące ustalenia TVP INFO. Rosyjskie służby rozpracowywały ABW na "naszym" terenie

23.11.2017
docs27102017
Szokujące ustalenia TVP INFO. Rosyjskie służby rozpracowywały ABW na "naszym" terenie

Za rządów PO rosyjskie służby bez problemu działały na terenie Polski? Tak wynika z materiałów do których dotarł portal tvp.info

- Historia, która wydarzyła się latem 2012 r., mogłaby stanowić scenariusz najlepszego filmu szpiegowskiego - przekonują śledczy tvp.info. Jak wynika z ich ustaleń, wizyta oficerów FSB w celu wspólnego tropienia wraz z ABW grupy przestępczej działającej w Polsce i w Obwodzie Kaliningradzkim, w rzeczywistości miała zupełnie inny cel. Rosjanom chodziło o rozpracowanie naszych służb. 

Z ustaleń portalu wynika, że współpraca między ABW i FSB rozpoczęła się w 2012 r, po wspólnym spotkaniu przedstawicieli obydwu służb na terenie Obwodu Kaliningradzkiego. Po spotkaniu olsztyńska delegatura ABW otrzymała pismo z centrali nakazujące jej współpracę z oficerami Federalnej Służby Bezpieczeństwa. – Niby nie było w tym nic złego. Ot, dwie służby walczą z przestępczością. Ale tutaj było inaczej - powiedział informator portalu. Jak się okazało, rzekoma grupa przestępcza w rzeczywistości nie istniała, a sama współpraca była fikcją. Rosjanom zależało wyłącznie na rozpracowaniu delegatury zajmującej się zabezpieczaniem przed ich działaniami. Plan FSB się powiódł. – Uzyskano wiedzę na temat naszych możliwości operacyjnych – powiedział rozmówca tvp.info. 

ABW odmówiło komentarza redakcji portalu. Sprawa z pewnością nie przycichnie, gdyż według notatki do której dotarło tvp.info, jeden z oficerów FSB otrzymał od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozwolenie na działalność operacyjną na terenie Polski! Miał ją uniemożliwioną nawet po zakończeniu współpracy na temat domniemanej grupy przestępczej.

kh/tvp.info 

Warto poczytać

 1. 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”.

 2. korwin16082018 16.08.2018

  "Co cię nie zabije, to cię wzmocni". Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 3. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 4. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 5. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 6. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 7. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 8. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook