Jedynie prawda jest ciekawa


Szijjarto: terroryści chcą zniszczyć europejską cywilizację chrześcijańską

19.12.2017
terror19122017
Szijjarto: terroryści chcą zniszczyć europejską cywilizację chrześcijańską

- Zamach terrorystyczny na kiermaszu bożonarodzeniowym jasno pokazuje, że terroryści chcą zniszczyć całą europejską cywilizację chrześcijańską - oświadczył we wtorek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w pierwszą rocznicę zamachu w Berlinie.

Szijjarto, który przebywa obecnie z wizytą w Czarnogórze, podkreślił, że zamach ten świadczy nie tylko o tym, że terroryści chcą zniszczyć nasze życie codzienne, ale też unicestwić naszą wiarę, kulturę i całą europejską cywilizację chrześcijańską.

Przypomniał też, że sprawca zamachu, w którym zginęło 12 osób, a 48 odniosło obrażenia, przybył do Europy jako nielegalny imigrant.

Zdaniem Szijjarto zamachy przeciwko europejskiej cywilizacji chrześcijańskiej stanowią element procesu, do którego nie wolno dopuścić i dlatego należy podejmować wszelkie możliwe kroki przeciwko nielegalnej imigracji.

Jak zaznaczył, szlak zachodniobałkański był jednym z tych, którym docierało do Europy najwięcej nielegalnych imigrantów i dlatego jednym z najważniejszych zadań jest zadbanie o to, by pozostał on zamknięty. "Konieczne jest do tego pomaganie krajom, które są skłonne bronić swoich granic, a przez to całej Europy. Tym państwom najlepiej będziemy mogli pomóc, jeśli przyspieszymy ich proces integracji europejskiej" - ocenił Szijjarto.

Pochodzący z Tunezji terrorysta Anis Amri 19 grudnia 2016 roku zastrzelił w Berlinie polskiego kierowcę Łukasza Urbana i wjechał jego 40-tonową ciężarówką na świąteczny jarmark na śródmiejskim placu Breitscheidplatz. Udało mu się potem zbiec do Włoch, gdzie w cztery dni po zamachu zginął w wymianie ognia z policją.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP) 

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 3. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby donosić na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 4. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 5. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 6. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 7. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 8. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook