Jedynie prawda jest ciekawa


Szef MON: "Razem bronimy niepodległości Europy"

14.01.2017

Witamy was w całej Polsce. Dziś witają was Polacy od Żagania do Białegostoku, od Bałtyku, do Tatr - powiedział w Żaganiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Przypomniał, że na ten dzień czekaliśmy dziesiątki lat.


"Czekaliśmy na was dziesiątki lat, często mając poczucie osamotnienia, poczucie, że być może się już nigdy nie doczekamy, że jesteśmy jedynymi, którzy bronią cywilizacji od zagrożeń ze Wschodu. Ale dziś jest dobry dzień, w którym nadziej się ziściły" — podkreślił szef MON.

Przypomniał także ważne i wciąż aktualne słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego wypowiedziane w Tbilisi.

"Trzeba pamiętać, że nadzieje były one okupione ciężką pracą i wysiłkiem. Trzeba przypomnieć słowa śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi, stolicy Gruzji w 2008 roku. „Jeżeli teraz się nie przeciwstawimy tej agresji, to później przyjdzie kolej na Ukrainę, następnie na państwa bałtyckie, a później być może i na mój kraj…” — mówił Antoni Macierewicz i dodał, że nie trzeba było długo czekać, żeby te słowa się sprawdziły.

"W 2010 roku śmieć poniósł prezydent Kaczyński i duża cześć polskiej elity niepodległościowej. Później miała miejsce agresja na Ukrainę, ataki cybernetyczne i polityczne na państwa bałtyckie. To dlatego wy - żołnierze amerykańscy - jesteście w Żaganiu. Żeby bronić wolności, niepodległości i pokoju w Europie i na świecie. Za to jesteśmy wam wdzięczni" — podkreślił.

Przypomniał również, że kiedy żołnierze USA są w Polsce, wojska naszego kraju znajdują się w Afganistanie, Kuwejcie i Iraku, a polskie okręty płyną na Morze Śródziemne, żeby bronić południowej flanki NATO.

"Razem bronimy niepodległości Europy. Jesteśmy dumni ze wspólnego wysiłku, który gwarantuje bezpieczeństwo Polski, Europy i wschodniej flanki NATO"— mówił minister Macierewicz podczas uroczystości powitania żołnierzy amerykańskich w Żaganiu.

wkt/wPolityce.pl

[fot. screen tvp info]

Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 3. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 4. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 5. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 6. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 7. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 8. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook