Jedynie prawda jest ciekawa


Szczecińska sędzia zawieszona za jazdę po alkoholu. Spowodowała dwie kolizje

03.11.2017

Sędzia Małgorzata J., która prawdopodobnie kierowała autem w stanie nietrzeźwości, zastała na miesiąc zawieszona w wykonywaniu swoich czynności - poinformował w piątek prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie Maciej Strączyński.

Kobieta została także odwołana z funkcji przewodniczącej 13. Wydział Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego.

- Materiały z Prokuratury Krajowej zostały przekazana do Sądu Okręgowego w czwartek, w związku z tym tego samego dnia prezes Sądu Rejonowego w Szczecinie zarządził natychmiastową przerwę w czynnościach pani sędzi, której dotyczyło zdarzenie drogowe związane z prowadzeniem samochodu prawdopodobnie pod wpływem alkoholu - podkreślił podczas konferencji prasowej sędzia Strączyński.

Jak wyjaśnił, taka przerwa może być określona przez prezesa sądu, w którym sędzia orzeka, na okres do 1 miesiąca. - Następnie sprawę przekazuje się sądowi dyscyplinarnemu, który podejmuje decyzję w sprawie, czy sędzia dalej ma być zawieszona w czynnościach, czy też nie, bo przerwa zarządzona przez prezesa ma charakter wyłącznie prowizoryczny - dodał.

Prezes sądu poinformował, że w piątek zwołał w trybie pilnym posiedzenie Kolegium Sądu Okręgowego w Szczecinie, po którym podjął decyzję o odwołaniu Małgorzaty J. z funkcji Przewodniczącej 13 Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego.

- Sprawa niezależnie od toczącego się postępowania w Prokuraturze Krajowej została przekazana rzecznikowi dyscyplinarnemu przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, dlatego że w przypadku tego typu czynu, niezależnie od postępowania karnego, prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne, które toczy się równolegle złożenia do wniosku o uchyleniu immunitetu - zaznaczył Strączyński.

Sędzia Małgorzata J. 20 października br. została zatrzymana przez policję pod zarzutem prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała spowodować kolejno dwie kolizje drogowe. Sędzia od czerwca br. jest nieprzerwanie na zwolnieniu lekarskim, obecnie przebywa w szpitalu.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

PAP

Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 3. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 4. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 5. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 6. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 7. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 8. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook