Jedynie prawda jest ciekawa


Światowy prezydent Biedroń. W delegacjach podróżował już siedem miesięcy

27.11.2017
Biedronwiki
Światowy prezydent Biedroń. W delegacjach podróżował już siedem miesięcy

Miał przyciągnąć inwestorów i stać się ikoną nie tylko nowej miejskiej polityki, ale też tolerancji dla osób LGBT. Tymczasem prezydent Słupska ma ważniejsze sprawy niż zajmowanie się miastem. Na przykład zagraniczne wycieczki.

Według "Newsweeka" Biedroń od początku kadencji spędził na zagranicznych delegacjach aż 206 dni, odwiedzając w tym czasie ponad 20 krajów. Wiadomo, że wiele z jego wyjazdów dotyczy imprez LGBT. I choć według miejskich urzędników koszty tych wyjazdów pokrywane są przez organizatorów, to i tak można zadać pytanie jak nieobecności prezydenta miasta wpływają na pracę ratusza. 

To jednak nie wszystko, bo również podróże prezydenta Słupska do pracy rowerem mają być mitem. – To picer. Ze dwa razy widziałem go na rowerze, ale tylko wtedy, jak w pobliżu były telewizyjne kamery. Samochodem jeździ na lotnisko, gdy lata do Warszawy albo w dalsze podróże – powiedział Newsweekowi jeden z miejskich społeczników. Według "Newsweeka" Biedroń nie spełnił również obietnicy z kampanii wyborczej i nie sprzedał limuzyn zakupionych przez poprzedniego włodzarza Słupska.

Częste podróże są mocnym sygnałem tego, że dla słynnego działacza LGBT Słupsk jest za mały. - On się tutaj męczy. W Słupsku życie towarzyskie kończy się wraz z zamknięciem sklepów. A on jest przyzwyczajony do wielkiego świata, ciągnie go do parlamentu – mówi Beata Chrzanowska, szefowa rady miasta z Platformy Obywatelskiej. Jak dodaje w rozmowie z tygodnikiem, Biedroń rzadko bywa na sesjach Rady Miasta i na komisjach. Według Chrzanowskiej, prezydent Biedroń nie przyszedł nawet na posiedzenie zwołane na... jego wniosek. W tym czasie wolał brać udział w otwarciu roku akademickiego w Koszalinie. 

Choć lewica widzi w obecnym prezydencie Słupska kandydata w wyborach prezydenckich w 2020 roku, to dla Roberta Biedronia priorytetowe muszą stać się przyszłoroczne wybory samorządowe. Może okazać się, że tak nowoczesnym prezydentem mieszkańcy są równie mocno zmęczeni, co on życiem w małym mieście.

kh/Newsweek.pl
Fot: wikicommons

 

 

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 8. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook