Jedynie prawda jest ciekawa


Studenckie kpiny ze smoleńska

06.04.2013

Studenci z Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu w Toruniu chcieli zorganizować imprezę pod hasłem nawiązującym do tragedii smoleńskiej. Po proteście zmienili zdanie...

Katastrofa smoleńska dobrym pomysłem na motyw imprezy organizowanej 10 kwietnia? Niestety taki pomysł wpadł do głowy studentom z Wydziału Nauk Historycznych szkoły wyższej w Toruniu. Na szczęście po protestach impreza „Zła mana brzoza” została zorganizowana w inny sposób. Jednak niesmak i szok pozostał.

Na plakacie informującym o imprezie widać ewidentne nawiązania do największej tragedii narodowej od lat. Na plakacie promującym zabawę widać brzozę, która stoi w szczerym polu i dzieli niebo na dwie różnokolorowe części. Jednym z konarów drzewa jest zniszczona sylwetka rządowego tupolewa.

Ten plakat reklamował zabawę studencką, jaka w klubie Kotłownia miała się odbyć w Toruniu. Wokół imprezy wybuchł skandal, gdy plakat dostał się do internetu. Bowiem akcja promocyjna wywołała masowy sprzeciw. Ostatecznie organizatorzy wycofali się w zaskakującego hasła i kampanii reklamowej.

Jednak sam fakt, że ktoś wpadł na taki pomysł budzi niedowierzanie. Taniec i zabawy w dekoracjach nawiązujących do tragedii smoleńskiej powinny być odrzucane na wstępie, a nie po sprzeciwie społecznym. O to jednak coraz trudniej, ponieważ atmosfera w Polsce wciąż sprzyja drwieniu z katastrofy i uznawaniu jej za dobry temat do kpin i żartów...

TK,Gazeta.pl
[Fot. materiał promocyjny]

Warto poczytać

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook