Jedynie prawda jest ciekawa


Strzelanina w Sanoku

10.01.2013

32-letni mężczyzna zabarykadował się w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Cegielnianej w Sanoku. Razem z nim przebywała w mieszkaniu kobieta. Policjanci chcieli, by poddał się dobrowolnie. Nie reagował na apele. Policja szturmowała mieszkanie. W środku znaleziono dwa ciała.

Policjanci zdecydowali się na siłowe wejście do mieszkania - poinformował w nocy rzecznik KGP Mariusz Sokołowski. Na miejscu odnaleziono dwa ciała.

- Wobec braku jakiejkolwiek odpowiedzi na próby kontaktu, policjanci zdecydowali się na siłowe wejście do środka. Na miejscu odnaleziono dwa ciała. To prawdopodobnie samobójstwo – powiedział Sokołowski.

Jak podaje policja, kobieta, która przebywała w mieszkaniu razem ze sprawcą, nie była zakładnikiem, ale przebywała z nim dobrowolnie.

W czwartek po południu do nieoznakowanego policyjnego samochodu z okna mieszkania w czteropiętrowym bloku, na największym osiedlu w Sanoku, strzelał mężczyzna. Miał zostać zatrzymany w związku z zabójstwem w środę 29-latka w Międzybrodziu k. Sanoka. 

Jak powiedział rzecznik podkarpackiej policji kom. Paweł Międlar, padły cztery strzały, nikomu nic się nie stało. "Mężczyzna ma bogatą przeszłość kryminalną. Był już karany m.in. za przestępstwa narkotykowe" - zaznaczył.

Dodał również, że ojciec mężczyzny, który już nie żyje, był związany ze służbami mundurowymi. "W obecnej sytuacji nie ma to jednak dla nas żadnego znaczenia" - podkreślił Międlar.

W związku z zagrożeniem ewakuowano mieszkańców okolicznych bloków, a także dzieci z Gimnazjum nr 4 oraz z przedszkola przy ul. Jana Pawła II. Dzieci zostały już odebrane przez rodziców. Osiedle przy ul. Cegielnianej w Sanoku jest jednym z największych w mieście. Mieszka na nim kilkanaście tysięcy osób. 

Do Sanoka ściągnięte zostały siły policyjne z całego regionu, dotarł również dyżurny oddział antyterrorystyczny z Warszawy.

Przed godz. 20 rzecznik podkarpackiej policji apelował za pośrednictwem mediów, aby 32-latek nawiązał kontakt z policyjnymi negocjatorami. Apel pozostał bez odpowiedzi. Międlar podkreślił, że dla policji priorytetem jest zakończenie tej akcji bez użycia siły. 

W budynku odłączono gaz. Odłączono też zasilanie oświetlenia ulicznego w Sanoku - ulica Cegielniana oraz kilka okolicznych ulic - a więc w okolicy bloku, w którym przebywa uzbrojony mężczyzna. 

"Nie odłączono natomiast prądu indywidualnym odbiorcom - mieszkańcom bloku, w którym zabarykadował się mężczyzna, ani mieszkańcom okolicznych bloków" - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa PGE Dystrybucja Dorota Gajewska. 

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa burmistrza Sanoka Agnieszka Frączek, mieszkańcy, którzy nie mogą wrócić do domów, mogą przyjść do lokalu Olimp przy ul. Kwiatowej. "Tam czeka na nich ciepły posiłek" - dodała.

Frączek poinformowała, że z takiej możliwości skorzystało kilka osób. "W hotelach przygotowaliśmy również noclegi dla tych osób, które nie będą mogły wrócić na noc do swoich mieszkań" - powiedziała. Z tej ostatniej możliwości skorzystało tylko kilkanaście osób.

Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk powiedział PAP, że wieczorem podjął decyzję o odwołaniu w piątek lekcji w Gimnazjum nr 4, gdzie mieści się sztab kryzysowy, który kieruje policyjną akcją. 


PAP/kop
[fot. PAP/Delmanowicz]

Warto poczytać

 1. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

 2. Schetynawiki 24.09.2018

  Schetyna chwali się donoszeniem na Polskę zagranicą. Internauci bezlitośni dla lidera PO „Jesteście Targowicą”

  Ostatnimi czasy w obozie opozycji totalnej panuje „moda” na skarżenie się zagranicznym politykom na temat Polski

 3. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 4. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 5. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 6. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 7. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 8. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook