Jedynie prawda jest ciekawa


Straszna prawda o Świadkach Jehowy. Kłamstwa, pedofilia i guru

11.05.2018
1270filmeiroas
Straszna prawda o Świadkach Jehowy. Kłamstwa, pedofilia i guru

- Inni chrześcijanie to świat, oni są źli, oni idą na przemiał i zginą – mówią w nagraniu wideo Krystian i Paulina, młode małżeństwo, któremu udało się wyrwać z rąk sekty świadków Jehowy.

Młodzi ludzie, wychowani w sekcie Świadków Jehowy, po wielu latach przejrzeli na oczy i postanowili wystąpić z organizacji. Dziś pomagają innym, którzy chcą uciec.

- U świadków Jehowy jest kastowość. Tylko 144 tys. osób może uważać się za dzieci boże. Ciekawe jest to jak oni czytają nowy testament – obowiązki dotyczą wszystkich, ale przywileje tylko grupy nielicznych, która zresztą ciągle się zmienia. Jeszcze kilka lat temu było wolnych 8 tys. miejsc w niebie, dziś już 14 tys. – mówią Paulina i Krystian.


Jak mówią „uciekinierzy” każdy „wyznawca” ma swój zakres obowiązków – musi chodzić do służby, czyli chodzić od domu do domu, ma przydzielony teren, musi zdawać sprawozdania z tej służby, ile godzin poświęca ewangelizacji, ile czasopism rozdaje.

- Poza tym jest uczestnikiem szkoły teokratycznej – uczy się, jak przemawiać do większej grupy ludzi. Przez całe życie jesteśmy szkoleni do tego, jak rozmawiać z ludźmi – jak reagować i co mówić.  Typowa tresura – mówi Krystian.

- Świadkowie uczą błędnego obrazu Trójcy, nieśmiertelność duszy, kwestii piekła – później konieczne jest odtrucie, wtóruje mu jego żona.

W doktrynie, która ciągle się zmienia nie brakuje też absurdów -  Świadkowie uważają że w 1914 roku Jezus Chrystus zasiadł w niebie na tronie i od tego momentu zaczął się czas ostateczny. Mają swoje guru – ciało kierownicze którzy o sobie samych mówią że są „niewolnikami wiernymi i roztropnymi” – jedyny łącznik między Bogiem a ludźmi. To oni kształtują doktrynę, a w niej aż roi się od zmieniających się świateł. W latach 70. Świadkowie sprzedawali cały dobytek byle tylko głosić, bo za rok mieli iść do nieba. Pomyśleć, że kilka lat temu osoba oddająca krew była bohaterem, a dziś to największy grzesznik. Jeszcze gorzej wygląda sprawa dawców i biorców organów. Według Świadków Jehowy, to prowadzi do przeszczepienia osobowości – mówią Paulina i Krystian.

Jeżeli ktoś zaczyna myśleć inaczej, staje się odszczepieńcem. Osobą chorą psychicznie  

-  Lojalność wobec guru, ważniejsza niż wobec Boga. A wobec organizacji niż wobec rodziny.  Dlatego też osoby, które wychowały się w organizacji rezygnują z posiadania dzieci i wykształcenia, bo czas nagli a nadchodzi Armagedon. Kiedy przejrzeliśmy na oczy i odeszliśmy nas też tak zaczęto traktować. Rodzice i siostra zerwali z nami kontakt. Dawni znajomi nas się panicznie boją.

Jest jeszcze druga, ciemniejsza strona medalu.

- Świadkowie Jehowy mają koleiny w głowie. To fabryka ateistów i ludzi wierzących w teorie spiskowe. Do tego dochodzą przestępstwa. Wszyscy wiemy o bagnie i studni bez dna, która toczy organizację. To pedofilia i związki z masonami – mówią Krystian i Paulina.


Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 8. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook