Jedynie prawda jest ciekawa


Sprzeciwili się promocji mniejszości seksualnych i pedofilii. Poznań zdejmuje tęczowe flagi

11.08.2018
poznaz-lgbt-tramwaje-1182018
Sprzeciwili się promocji mniejszości seksualnych i pedofilii. Poznań zdejmuje tęczowe flagi

Tak jak szybko powstał, tak również szybko padł. Poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zrezygnowało z pomysłu promocji społeczeństw LGBT poprzez wywieszenie tęczowych flag na poznańskich tramwajach.

Od kiedy prezydentem Poznania jest Jacek Jaśkowiak w stolicy Wielkopolski nieustannie trwa promocja środowisk LGBT przez niego samego. W tym celu niejednokrotnie pojawiał się na marszach równości, aby wspierać społeczność LGBT. Przy okazji 15 edycji świętowania przez mniejszości seksualne, władze miasta wspólnie z poznańskim MPK zdecydowały się na wywieszenie 6-kolorowych flag na ok. 180 tramwajach.

Pierwsze tramwaje wyruszyły w piątek 10 sierpnia...i więcej już nie wyjadą. Wszystko to dzięki protestowi zarówno ze strony pasażerów oraz motorniczych, którzy nie chcieli brać udziału w promocji środowisk homoseksualnych. 

Swoje oświadczenie przedsiębiorstwo komunikacyjne opublikowało na portalu Facebook. Rezygnacja z tej idei wywołała prawdziwą „burzę” wśród internautów. Płynie sporo negatywnych komentarzy pod adresem MPK, ale znaczna część wypowiadających się pochwala decyzję.

Prawdziwym hitem wśród internautów stał się list jednego z motorniczych, opublikowany na Twitterze, w którym mężczyzna deklarował, iż nie podejmie się jeżdżenia tramwajem z wywieszoną tęczową flagą. Jak sam przyznał nie będzie wspierał całej inicjatywy, „ponieważ treści które reprezentują organizacje skupione wokół symbolu tęczowej flagi dążą do zalegalizowania pedofilii jako orientacji sexualnej na równi z orientacją heterosexualną – jako ojciec siedmiolatka nie mogę się zgodzić aby reklamować swoją pracą w/w treści. Jeśli to możliwe podejmę pracę na każdym tramwaju na każdej linii bez w/w reklamy.”

JD/ za Facebook/ za Twitter/ Dziennik Narodowy

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 7. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 8. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook