Jedynie prawda jest ciekawa


Spór o Sawickiego w TVP

02.11.2014

Zdaniem polityków PSL w polskiej politycy najpopularniejszy jest system odwołań. Jak przekonuje marszałek Adam Struzik: Jeżeli się nie można odwołać do elementów programowych, to opozycja stawia wniosek o odwołanie Sikorskiego. Innego zdania są politycy PiS.

Jak mówi marszałek woj. Mazowieckiego:

„Mamy taką metodę uprawiania polityki odwołań, ostatnio szczególnie nasiloną. Jeżeli się nie można odwołać do elementów programowych, to opozycja stawia wniosek o odwołanie Sikorskiego, odwołanie Sawickiego, odwołanie Niesiołowskiego. No i festiwal medialny trwa” – mówił Adam Struzik z PSL.

Zupełnie innego zdania w temacie Sawickiego jest Józef Oleksy z SLD, który przekonuje, że słowa ministra rolnictwa są kwestią drugorzędną:

„To nie jest za słowa, tylko za czyny niedokonane. Pytanie jest, jak przez siedem lat wieś polska została przygotowana do sankcji; napięcia z Rosją są nie od dziś. Nie było najlepiej z tym przygotowaniem wsi, więc SLD stanął na stanowisku, że nie chodzi o samo słowo „frajerzy” - mówi Oleksy.

Jacek Sasin (PiS) podkreślił, że już „kilka miesięcy temu PiS zwracało uwagę, że trzeba przygotować się do rosyjskiego embarga; wtedy byliśmy wyśmiani przez min. Sawickiego, który mówił, że to jest wywoływanie wilka z lasu”.

„Minister Sawicki stara się, ale jest nieskuteczny i dlatego trzeba go zmienić” – powiedział Sasin.

Natomiast Paweł Poncyljusz (PR) ocenił, że jednym z głównych problemów wsi jest zaniedbanie tworzenia grup producenckich; jego zdaniem minister rolnictwa nie dość zachęcał do takich działań. Tymczasem dopóki rolnicy nie nauczą się organizować, rządzący będą „trzymać ich właśnie w takiej biedzie, w takim rozproszeniu”.

„I dzięki temu będzie wam łatwiej manipulować nimi” – powiedział Poncyliusz.

Jak lew ministra Sawickiego bronił minister Andrzej Halicki:

„Jest ministrem dobrym i skutecznym; bronię go z pełnym przekonaniem, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.”

TVP Info, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 8. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook