Jedynie prawda jest ciekawa


Spór o Radę Gabinetową. Duda: „Nie widzę problemu, żeby się spotkać”

24.08.2015

Ewa Kopacz ubolewa, że Andrzej Duda nie chce zwołać Rady Gabinetowej. Podkreśla to za każdym razem. Także dzisiaj, na konferencji prasowej w sadzie jabłkowym dotkniętym suszą.

„To przykre, że [prezydent Duda] nie widzi potrzeby, by spotkać się z urzędującym rządem. (…) Niewiele zostanie miejsca na obietnice, które są składane podczas kampanii. Szkoda, że pan prezydent nie chce spotkać się z urzędującym premierem i rządem. Ale to jest wybór pana prezydenta i nic mi do tego. Mogę tylko wyrazić swoje ubolewanie. Rząd i prezydent powinni być w jednej drużynie - chodzi o sytuację, w której matka Natura zadecydowała, że mamy suszę i wspólna robota to nie przywilej, ale obowiązek” - powiedziała Kopacz.

Zarzutu szefowej rządu są nieco niezrozumiałe. Do tematu odniósł się Andrzej Duda. Prezydent rozmawiał z dziennikarzami na pokładzie samolotu wracającego z Talinna.

„Jeżeli będzie taka potrzeba, nie widzę problemu, żeby się spotkać. Ja na razie miałem i mam kontakt z dwoma ministrami, których są bezpośrednio na styku z działalnością prezydenta. Ja dzisiaj nie widzę problemu Rady Gabinetowej. Widzę zupełnie normalną relację z ministrami, którzy są odpowiedzialni za sprawy, w których mam współdziałać z rządem, czyli myślę o ministrze obrony narodowej i ministrze spraw zagranicznych. A pani premier, ja do tej pory, mówiła, że mój program odrzuca, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc rodzinom, o 500 zł na dziecko. W związku z tym będę mój program realizował sam” - powiedział prezydent.

źródło: run

fot. PAP/Jacek Turczyk

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. jaki-18092018 18.09.2018

  Hit! Patryk Jaki wystąpił w teledysku raperskim „Stałem pod blokiem”

  Raper HCR, znany z programu „Must be the music”, opublikował swój najnowszy singiel promujący jego najnowszy album. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby utwór nie został poświęcony kandydatowi na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który sam w nim wystąpił

 5. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 6. firma17092018 17.09.2018

  93% firm w Polsce chce zatrudniać cudzoziemców. Przedsiębiorcy apelują o ułatwienie procedur

  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

 7. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

 8. komisjawer17092018 17.09.2018

  „Nieruchomości wydane na 150-letnie duchy”. Komisja Weryfikacyjna uchyla kolejne decyzje ws. reprywatyzacji

  Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję o zwrocie warszawskiej nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3 i uznała za nieważne - jako wydane z rażącym naruszeniem prawa - decyzje w sprawie ul. Smolnej 32. Zawiadomienia o nieprawidłowościach w tych sprawach trafią do prokuratury.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook