Jedynie prawda jest ciekawa


Sokołowska znów znokautuje Tuska?

07.07.2014

Maria Sokołowska, licealistka z Gorzowa, która swoim pytaniem o zdradę Polski sprowadziła niemałe kłopoty na Donalda Tuska, uważa, że Polacy powinni być pod Sejmem w dniu głosowania nad konstruktywnym wotum nieufności.

„Głosowanie nad Wotum Nieufności dla rządu Pana Donalda Tuska w środę 9 lipca przejdzie do historii, jako dzień prawdy o kondycji moralnej Naszego społeczeństwa. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, aby w dniu tak ważnego głosowania Polacy zebrani przed Sejmem wyrazili swoją wolę natychmiastowego odwołania skompromitowanego Rządu Pana Donalda Tuska. Niech Posłowie wreszcie zobaczą, co o nieudolnym sprawowaniu władzy sądzą ich Rodacy” - pisze Sokołowska na swoim blogu.

Dodaje, że „licznie zgromadzeni obywatele są taką siłą, która może wpłynąć na wynik głosowania”. „Nie tak dawne protesty przeciw ACTA pokazały, że tchórzliwy ,,Rząd'' jest wrażliwy na opinię ,,ulicy''. Dzień głosowania nad Wotum Nieufności jest chyba najlepszym momentem, aby wyrazić swoje niezadowolenie z dotychczasowych rządów PO. Każdy dzień wegetacji tej władzy jest dla Nas wstydem i zagrożeniem dla bezpieczeństwa Państwa Polskiego” - tłumaczy autorka.

Dodaje, że „po świeżo ujawnionych kolejnych aferach nie będzie już raczej lepszej okazji do odwołania owych nieudaczników”. „Jedynym problemem jest to, żeby nam się chciało spędzić kilka godzin przed Sejmem dla umiłowanej Ojczyzny. Czy uwierzymy, że można osiągnąć zwycięstwo przez nasze osobiste uczestnictwo w pospolitym ruszeniu na Sejm z Różańcem w ręku i modlitwą na ustach? Aż się chce wołać: Polsko, obudź się! Narzekanie można przecież zamienić na świadectwo bycia tam, gdzie decyduje się Nasza przyszłość. Ci, którzy muszą zostać np. w domu, czy miejscu pracy niech modlą się o odwagę i mądrość Ducha Świętego dla głosujących posłów” - tłumaczy Sokołowska.

Pytana, czy sama zamierza być w Warszawie tego dnia, dodaje: „Bardzo bym chciała przyjechać w środę 9 lipca i wraz z innymi pod Sejmem domagać się odwołania tego skompromitowanego i nieudolnego rządu”.

Jak wielu Polaków ma takie samo pragnienie?

ez
[Fot. wSieci.pl]

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 7. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 8. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook