Jedynie prawda jest ciekawa


Sobotnia konwencja PiS

11.09.2015

PiS przedstawi liderów list. Przemówienia mają wygłosić Beata Szydło oraz Jarosław Kaczyński. Ma być „efektownie”.

Podczas sobotniej konwencji PiS politycy tej partii poinformują o projektach ustaw, które zamierzają przedstawiać w szczegółach w najbliższym czasie i zrealizować w wypadku objęcia rządów. Zostaną także ogłoszone "jedynki" i "dwójki" z list wyborczych.

Jak poinformował zastępca rzecznika PiS Krzysztof Łapiński głównymi punktami konwencji będą wystąpienia kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło i prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

"To początek nowego etapu kampanii. Cały czas będzie nakierowana na Beatę Szydło, ale rozpoczyna się też intensywna kampania w okręgach naszych kandydatów" - powiedział Łapiński.

Według polityków PiS w trakcie ich wystąpień mają być przedstawione przykłady ustaw, które będą prezentowane w następnych tygodniach kampanii. "To będą gotowe projekty przygotowane na pierwsze dni rządzenia" - konkretyzuje polityk z kierownictwa PiS.

PAP dowiedziała się, że podczas konwencji głos zabrać mają przedstawiciele różnych grup społecznych m.in. ludzi młodych, osób starszych, przedsiębiorców i rodzin.

Listy PiS są obecnie rejestrowane w okręgowych komisjach wyborczych. Część już została zarejestrowana i oficjalnie przedstawiona m.in. w Warszawie, okręgach podwarszawskim, płockim, lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim, rzeszowskim, pilskim.

W sobotę PiS przedstawi "jedynki" i "dwójki" z wszystkich okręgów.

Stołeczne i podwarszawskie listy PiS otwierają prezes Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Dwójką w stolicy jest wiceprezes Mariusz Kamiński, a w tzw. "obwarzanku" poseł Andrzej Smirnow.

Socjolog prof. Józefa Hrynkiewicz będzie liderem w okręgu rzeszowskim, drugie miejsce zajmie wicemarszałek województwa Wojciech Buczak. 33-letnia socjolog z Warszawy Anna Krupka będzie liderką listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym woj. świętokrzyskie (tu listę zamyka Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski). Posłanka Iwona Arent otwiera listę w okręgu olsztyńskim. Liderem na Podlasiu jest po raz kolejny prezes PiS w regionie Krzysztof Jurgiel.

Poseł Maks Kraczkowski i Krzysztof Łapiński otwierają listy PiS do Sejmu w okręgu pilskim. Posłanka Elżbieta Kruk będzie liderką w okręgu nr 6 - lubelskim. Posłowie PiS Wojciech Jasiński i Marek Opioła otwierać będą listę w okręgu płocko-ciechanowskim.

Konwencja odbędzie się tej samej warszawskiej hali, gdzie zimą odbyła się pierwsza konwencja Andrzeja Dudy.

"To nie jest przypadek. Główną część kampanii Andrzeja Dudy rozpoczęliśmy w tym miejscu, teraz przechodzimy do najważniejszej części kampanii parlamentarnej. Mamy nadzieję, że tak samo jak udało się w kampanii prezydenckiej, uda się w parlamentarnej. To dla nas miejsce symboliczne" - podkreślił rzecznik sztabu PiS Marcin Mastalerek.

"Konwencja ma być równie efektowna. Przewidujemy elementy, które w polskich konwencjach jeszcze się nie pojawiły. Nie mogę jednak mówić o szczegółach. To niespodzianka" - powiedział Łapiński.

Także w sobotę w Poznaniu ma się odbyć konwencja programowa Platformy Obywatelskiej.

TK,PAP
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook