Jedynie prawda jest ciekawa


Smutna i zmarnowana kadencja

16.09.2011

Kończąca się kadencja Sejmu była według PiS smutna i zmarnowana. Smutna z powodu katastrofy smoleńskiej, a zmarnowana dlatego, że można było zrobić więcej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że przez minione 4 lata doszło do degeneracji życia publicznego, co dało się zauważyć także w parlamencie. Jako przykład łamania prawa prezes PiS podał przeprowadzenie debaty nad orędziem prezydenta, którego według Konstytucji debacie się nie poddaje. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie było też bardzo wiele niedobrych ustaw, które w istocie likwidowały kontrolę nad władzą i wiele "sieczki legislacyjnej" o bardzo niskiej jakości.

"Jak najszybciej zapomnijmy o tej kadencji" - podsumował prezes PiS. Szef Klubu Parlamentarnego Mariusz Błaszczak podkreślił, że PiS złożył w tej kadencji aż 207 projektów ustaw. 80 spoczęło jednak na dobre w "zamrażarkach" u szefów komisji sejmowych. Zdarzało się , że PiS musiał poprzeć projekty koalicji rządowej, bo dobre pomysły zostały jak mówi Mariusz Błaszczak - przejęte. Tak było na przykład z projektem zwiększenia uprawnień nabywców mieszkań od deweloperów.

"Poparliśmy ten projekt, bo zawierał nasze rozwiązania" - powiedział Mariusz Błaszczak podkreślając, że projekt PiS nadal tkwi w podkomisji. Według Mariusza Błaszczaka obaj marszałkowie - Komorowski i Schetyna przekształcili Sejm w maszynkę do głosowania. Gdyby nie drastycznie upartyjnienie i upadek obyczajów, można było zrobić znacznie więcej - uważa poseł PiS. Jako przykład osób, które według PiS szczególnie przyczyniły się do upadku parlamentarnych obyczajów wymienia wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego i byłego wiceszefa Klubu PO Janusza Palikota.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS uważa, że ten Sejm nie uchwalił żadnej wiekopomnej ustawy bo rząd skupiał się głównie na propagandzie a nie na rozwiązywaniu problemów. "To czas straconej szansy" - uważa Mariusz Błaszczak.

W nowej kadencji PiS zamierza ponownie złożyć wszystkie projekty, których w tej kadencji nie udało się uchwalić.

Warto poczytać

 1. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 2. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 3. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 4. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 5. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 6. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 7. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook