Jedynie prawda jest ciekawa


SLD przeprasza za Leszka Millera. Nie spodobały im się słowa byłego premiera o orientacji jego wnuczki

24.07.2018
monika-miller
SLD przeprasza za Leszka Millera. Nie spodobały im się słowa byłego premiera o orientacji jego wnuczki

Wszystko zaczęło się od wyznania wnuczki byłego premiera Leszka Millera, która „pochwaliła się” swoim rzekomym biseksualizmem w sieci. Słowa Moniki Miller skomentował dziadek celebrytki, który skonstatował, iż jego wnuczka jest „normalną, heteroseksualną dziewczyną”. Jego słowa wzburzyły działaczy lewicy, którzy postanowili… przeprosić za byłego premiera.

Ta historia z pewnością zasługiwałaby na uwagę jedynie mediów bulwarowych, gdyby nie była świetną okazją do pokazania zakłamania lewicy, która kolejny raz plącze się i gubi we własnych narracjach.

Oto pod jednym zdjęć umieszczonych w serwisie Instagram wnuczka Leszka Millera „pochwaliła się” swoją biseksualną orientacją. Jej słowa pewnie zostałyby zauważone jedynie przez licznych fanów młodej gwiazdki, być może napisaliby o nich jeszcze dziennikarze pracujący na co dzień dla plotkarskich portali. I nikt nie pamiętałby o całej sprawie. Stało się jednak inaczej, bo skomentował je Leszek Miller, który w wywiadzie dla Super Expressu powiedział, że jego wnuczka miała „samych chłopaków i żadnej dziewczyny”, bo „jest normalna”.

 Monika nie jest biseksualna. Moja wnuczka nie miała dziewczyn w znaczeniu seksualnym. Monika jest normalną, heteroseksualną kobietą. I miała jak do tej pory tylko narzeczonych, a nie narzeczone. Teraz jest na etapie rozejścia się z jakimś chłopakiem – mówił Miller. 

Słowa byłego działacza komunistycznego nie spodobały się sympatykom lewicy.

– Uważam wszystkie orientacje seksualne za jak najbardziej normalne. Każdy powinien żyć w zgodzie ze sobą, swoją naturą, osobowością, psychoorientacją płciową i orientacją seksualną – napisał na Twitterze Włodzimierz Czarzasty wywołany do tablicy przez Internautów.

Zobowiązana do przepraszania za Millera poczuła się także Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka SLD, która w rozmowie z portalem queer.pl oceniła:

– Padło słowo, które samo w sobie jest neutralne, ale w tym konkretnym kontekście, gdy mówimy o orientacjach seksualnych, czy tożsamościach płciowych, niestety jest ryzykowne, wręcz niedopuszczalne. (…) W imieniu SLD przepraszam za to, że takie sformułowanie, w takim kontekście padło (...) Rozumiem, że ono boli i budzi zrozumiały gniew wielu osób – dodała Żukowska.

ac/za dorzeczy.pl

fot. Screen z teledysku "Jakub Krystyan - Ty Mnie Znasz", w którym wystąpiła wnuczka Leszka Millera

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 7. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 8. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook