Jedynie prawda jest ciekawa


SLD przeprasza, a Leszek Miller dalej swoje „Przestańcie płakać, skupcie się na faktach”

08.08.2018
Millerwiki
SLD przeprasza, a Leszek Miller dalej swoje „Przestańcie płakać, skupcie się na faktach”

Leszek Miller w swoim felietonie dla „SuperExpressu” odniósł się do rzeczniczki SLD Anny-Marii Żukowskiej, która przepraszała za wypowiedź byłego premiera odnośnie jego wnuczki.

Kilka tygodni temu Leszek Miller publicznie wypowiedział się na temat orientacji swojej wnuczki Moniki, nazywając ją „normalną, heteroseksualną dziewczyną”. To właśnie zestawienie ze sobą słów „normalna” oraz „heteroseksualna” stało się przyczyną zdenerwowania wśród lewicy oraz środowisk LGBT. Słowa Millera wywołały na tyle spore oburzenie, że zmusiły władze SLD do interwencji. Rzeczniczka partii Anna-Maria Żukowska wystosowała specjalne przeprosiny wobec wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni przez byłego premiera.

Miller nie byłby sobą, gdyby się nie odniósł do tej sytuacji. W tym celu postanowił opublikować swój krótki felieton dla „SuperExpressu”.

-Czytelników, których na łamach „Super Expressu” i nie tylko przepraszała w moim imieniu Anna Maria Żukowska, serdecznie przepraszam. Pani Anna nie miała ku temu żadnego upoważnienia – pisze na łamach portalu były premier - W uzasadnionych wypadkach mam zwyczaj kajać się osobiście, ale nie był to ten przypadek. Wszystko co powiedziałem na temat prywatnego życia Moniki Miller podtrzymuję i nie mam nic do dodania.

W dalszej publicystyki odnosi się ostatniej tendencji, która panuje w środowisku jego partii. Przepraszanie wszystkich za wszystko. Odnosi się nie tylko do rzeczniczki, która oprócz za wypowiedź Millera przepraszała także partię Razem za „eksmisję za bruk i likwidację funduszu alimentacyjnego”. „Za swoje” dostało się także obecnemu przewodniczącemu lewicowej partii Włodzimierzowi Czarczastemu.

-Szlachetne samobiczowanie zdarza się nawet przewodniczącemu Czarzastemu. - Ile można się tłumaczyć z tego, że zabraliśmy dotacje dla barów mlecznych? – pytał niedawno. Przepraszał też za obniżenie podatku CIT uznając, że nie weszliśmy przez to do Sejmu – komentuje zachowanie szefa partii Leszek Miller, który przedstawia kulisy tak szybkiego pojawienia się, jak zagaszenia idei zabrania dotacji barom mlecznym. Uważa też, że sprawa z podatkiem do dziś „działa na korzyść SLD” będąc świetnym pomysłem ze strony polityków tej partii.

Miller uważa, że „nie ma co ronić łez, tylko skupić się na faktach”, pisząc dalej o tym jak wyglądała realizacja polityki za dwóch kadencji SLD, mającej wówczas zrzeszać nie tylko byłych komunistów, ale także członków innych ugrupowań jak „Solidarność”, PSL czy Unia Pracy. „Staraliśmy się ludzi łączyć, a nie dzielić. Z efektów tej pracy, a zwłaszcza z wprowadzenia Polski do Unii Europejskiej powinniśmy być dumni. Nasz kraj po latach transformacji ma wiele problemów, ale przede wszystkim ma wiele sukcesów.”

JD/ SuperExpress

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 6. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 7. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 8. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook