Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczne słowa Prokuratora Generalnego

28.03.2012

Prokuratorzy nie wykluczają kolejnych ekshumacji, ale oczekiwanie, że każda ofiara będzie wyjmowana z grobu, jest nieuzasadnione – mówi w RMF FM Prokurator Generalny Andrzej Seremet, komentując sprawę ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Szef Prokuratury zaznacza, że nie było i nie ma wątpliwości, że nie doszło do żadnych pomyłek w identyfikacji ofiar katastrofy. Prokuratorzy podejmując decyzje o ekshumacji nigdy nie mieli wątpliwości, co do identyfikacji tych osób. To nie było żadną przesłanką – zaznacza.

Seremet pytany, czy po dotychczasowych badaniach szczątków ofiar tragedii smoleńskiej, prokuratorzy zmieniają tok śledztwa, zaznacza, że „nie uzyskano żadnej informacji, która by wskazywała na to, że w grę wchodzi inna przyczyna śmierci niż wieloodłamowe urazy ciała, powstałe na skutek katastrofy lotniczej”.

Szef polskiej prokuratury uznał, również, że sekcje zwłok, które przeprowadzano w Moskwie „wykazywały pewne niedociągnięcia i nierzetelności”. To one głównie stały się powodem zarządzenia sekcji, nie zaś nacisk rodziny czy też emocje, bo też takie sądy słyszałem. (…) Dokumentacja medyczna, którą dysponowali prokuratorzy, zarówno dokumentacja rosyjska, jak i polska, nie upoważniała do stwierdzenia tego, że czynność ta jest w pełni rzetelna i może być pełnowartościowym dowodem w sprawie. Wobec czego, dla rozwiania tych wątpliwości, zarządzono badania sekcyjne - tłumaczył Seremet.

Prokurator Generalny powiedział, że nie słyszał od lekarzy biorących udział w sekcjach, by w ciele Przemysława Gosiewskiego zaszyte zostały jakieś przedmioty. W jego ocenie nie dochodziło również do znieważenia zwłok w Rosji.

Andrzej Seremet kpi z opinii publicznej, mówiąc o „pewnych niedociągnięciach i nierzetelności”. Badania ciała Zbigniewa Wassermanna wykonane przez polskich ekspertów były w 90 procentach inne niż wyniki badań przysłane z Rosji. Wielka jest miłość i wyrozumiałość Seremeta wobec Rosji…

saż
[Fot. Prezydent.pl]

Warto poczytać

 1. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 2. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 3. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

 4. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 5. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 6. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 7. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook