Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczna wypowiedź Gretkowskiej. Pisarka oskarżona o rasizm za obrażenie Polaków

28.07.2018
gretkowska-28072018
Skandaliczna wypowiedź Gretkowskiej. Pisarka oskarżona o rasizm za obrażenie Polaków

Manuela Gretkowska jest znaną pisarką, która często prezentuje swoje feministyczne poglądy w mediach. Jakiś czas temu ogłosiła, iż zamierza skończyć z komentowaniem polityki oraz tematów z nią związanych. Jednak długo w swoim postanowieniu niewytrzymała, dopuszczając się obrażenia rządu PiS oraz Polaków.

Pisarka kilka dni temu wystąpiła w programie „Krzywe zwierciadło” emitowanym przez Superstację. Gretkowska postanowiła wyjść naprzeciw swojemu postanowieniu , odnosząc się do polityków PiS-u, których porównała do kryminalistów z „Pulp fiction”.

- W „Pulp fiction” mafiozi i bandyci są przysłowiowymi kretynami. Nie geniuszami, którzy potrafią nas obrobić. I patrząc na rządy PiS-u mam wrażenie, że oglądam „Pulp fiction”, tyle że w wersji biedniejszej. Słowiańskiej. - przedstawiała swoją wizję pisarka.

Prowadzący program, Kuba Wątły, nie wytrzymał ze śmiechu na słowa „słowiańska wersja pulp fiction”. Gretkowska pociągnęła temat, zmieniając tytuł filmu Tarantino „pulp syfiction od słowa syf”. 

Publicystka poszła o krok dalej, przedstawiając swój punkt widzenia na temat szkodliwych efektów „katowania przez mafiozów”. Jedną z dolegliwości, jaka ma nas czekać jest zmniejszenie się mózgu. Chociaż, zdaniem Gretkowskiej:

- Nie sądzę by Polacy mieli jakiś duży mózg w tych czaszkach słowiańskich – skomentowała pisarka. 

Jej wypowiedź spotkała się ze sporą falą krytyki wśród internautów, którzy zarzucają jej rasizm oraz antypolonizm. 

JD/ DoRzeczy/ za Twitter

Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 3. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 4. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 5. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 6. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 7. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 8. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook