Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczna okładka tabloidu wyśmiewająca samobójstwo syna Leszka Millera „Najbardziej żenujący tytuł w historii polskiej prasy”

01.09.2018
gazety-1092018
Skandaliczna okładka tabloidu wyśmiewająca samobójstwo syna Leszka Millera „Najbardziej żenujący tytuł w historii polskiej prasy”

1 września na cmentarzu w Żyrardowie spocznie zmarły przed kilkoma dniami Leszek Miller Junior. Jego samobójstwo do tej wywołuje sporo kontrowersji, a najbliższa rodzina zmarłego, w tym jego ojciec Leszek Miller, są pogrążeni w żałobie. Tragedię rodziny byłego premiera postanowili wykorzystać dziennikarze „Faktu” w skandaliczny sposób.„Ojciec wybrał politykę, a syn sznur” - brzmi tytuł na okładce weekendowego wydania tabloidu. Zdjęcie gazety szybko rozniosło się po mediach społecznościowych. Opinie są jednoznaczne – „przesadziliście”, „to jest obrzydlistwo” czy „jakim człowiekiem trzeba być, by kupić dziś Fakt”.

Internauci nie tylko postanowili wyrazić swoje oburzenie za pośrednictwem Twittera, ale skierowali też swoje skargi na prywatne maile dziennikarzy gazety. O takim przypadku poinformował szef działu polityka w „Fakcie” Mikołaj Wójcik. Był on jednak oburzony całą „gównoburzą” jak to napisał w swoim tweecie. Usunął go jednak, ponieważ jego zdaniem ludzie nie zrozumieli, że chodziło mu o osobisty atak na niego, a nie na okładkę „Faktu”.

-Dziękuję wszystkim, którzy przedostatni dzień urlopu umaili mi inwektywami i groźbami. Z zasady nie odnoszę się do żadnej publikacji w Fakcie, o której nie mam pojęcia. Więc i do tego. Wkurza mnie to, co jest na jedynce gazety. Moraliści... - brzmi inny z wpisów Wójcika. Na tego tweeta odpowiedział dziennikarz „Weszło” Krzysztof Stanowski, który uznał tytuł „Faktu na weekend” za „najbardziej niesmacznym i żenującym tytułem w historii polskiej prasy”.

Jednak za błąd swojej redakcji przeprosił jej redaktor naczelny Robert Feluś „Wszystkich, którzy czują się urażeni tytułem do tekstu o życiu Leszka Millera juniora, przepraszam.”

JD/ za Twitter

fot. Pixabay

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook