Jedynie prawda jest ciekawa


Skandal! W Sejmie pełno chamstwa. "Siadaj, kurduplu!"

18.12.2014

„No rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niżsi” - szybko ripostował Kaczyński.

Rechot, chamskie odzywki, śmiechy i szyderstwa. To nie opis pijackiego spotkania w barze. Niestety taka właśnie atmosfera panowała w Sejmie. Chaos i bałagan przekroczył wszelkie granice, gdy na mównicę sejmową wszedł Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS próbował zgłosić wniosek formalny. Jednak nie było to proste. Co chwila przerywał mu marszałek Radosław Sikorski, a z sali padały obelżywe słowa. "Siadaj, kurduplu!" – krzyczano do prezesa PiS. „No rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niżsi” - szybko ripostował Kaczyński.

Wcześniej posłowie uniemożliwiali zabranie głosu przez Kaczyńskiego – hałasowali i głośno się śmiali. Do żenującego spektaklu przyłączył się i marszałek Sikorski, który wyłączył Kaczyńskiemu mikrofon i przywołał prezesa PiS słowami: "Panie pośle, proszę do mnie".

„Jeśli nie jest Pan w stanie przewodniczyć posiedzeniu Sejmu bez doradztwa tego Pana, który tu siedzi, to naprawdę współczuję” - mówił z kolej Kaczyński do marszałka Sikorskiego.

Ostatecznie prezes PiS wrócił do głosu i złożył wniosek słowami: „Proszę o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, w celu przywołania marszałka Sejmu do porządku żeby, by grubiańską część sali też przywoływał do porządku”.

Janusz Palikot twierdził w Radiu Zet, że to posłowie PiS zachowywali się bezczelnie i obrażali innych.

Jak widać w Sejmie zasady kultury i dobre obyczaje nie są obecne.

TK
[Fot. Videosejm.pl]

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook