Jedynie prawda jest ciekawa


Skandal! Nurowska publicznie obraża Polaków „Prostactwo. Dno intelektualne”

15.09.2018
nurowska-15092018
Skandal! Nurowska publicznie obraża Polaków „Prostactwo. Dno intelektualne”

Gościem Elizy Michalak w programie „Nie ma żartów” była Maria Nurowska. Pisarka opowiadała w nim o swoim stosunku do PiS, samego Jarosława Kaczyńskiego, a przy okazji obraziła wyborców partii rządzącej uznając ich za dół społeczny.

Znana z antypisowskich poglądów powieściopisarka od początku programu wypowiadała się negatywnie o partii rządzącej. Nurowska uznaje, że PiS „ukradł Polakom państwo”, zarzekając się, iż choćby „leżała w grobie, to by wstała by bronić ojczyzny”. Michalak chciała dowiedzieć się co jest źródłem jej niechęci wobec obecnej partii rządzącej.

-Wszystko mi się nie podoba. Po pierwsze to zmierzanie w stronie faszyzmu. Po drugie czy znasz inne państwo, gdzie wszystkim steruje jeden człowiek z tyłu. Jeden zawiedziony człowiek ze złamanym życiem łamie nam życie wszystkim po kolei. - mówiła Nurowska, która dodatkowo obwinia większość Polaków za wybór obecnej partii.

Prowadząca program dziennikarka w pewnym momencie odniosła się do niedawnego zdjęcia pisarki, która zrobiła laleczkę voodoo ze Stanisławem Piotrowiczem, w którą wbijała szpilki insynuując jego „zabójstwo”. Większości internautów nie spodobała się taka forma sprzeciwu wobec polityków PiS-u, nie odbierając tego jako śmieszny żart. Nurowska ma jednak inny pogląd na tą sytuacją, co więcej uznaje wszystkich tych, co nie docenili jej „poczucia humoru” za „dno intelektualne”.

-To jest prostactwo i brak poczucia humoru – oceniła pisarka - To było śmieszne, ale tylko inteligentnych ludzi to rozśmieszyło. Tylko prostaków to nie rozbawiło. Ludzi nieinteligentnych, dołów społecznych. To właśnie te doły społeczne wyniosły ich (PiS), bo dostały 500+. - kontynuowała oczernianie ludzi, którzy nie docenili jej „żartu”., która oceniła program PiS jako „jawne oszustwo, absurd, przekupstwo. 

Pisarka odniosła się także do prezesa PiS. Uznała, że Jarosławem Kaczyńskim kieruje zemsta, a najbardziej obrywa się zwykłym ludziom. 

-Dla mnie Kaczyński jest wydestylowanym złem – powiedziała Nurowska 

Oberwało się także innym politykom. Robertowi Biedroniowi za to, że założył partię „w najgorszym możliwym momencie”, mając kierować się egoistycznymi ambicjami, a nie dobrem państwa. Jeszcze dalej posunęła się w kontekście Andrzeja Dudy oraz Donalda Trumpa. Przywódców odpowiednio Polski i USA uznała za „chorych psychicznie”. Jedyną różnicę, jaką między nimi wskazała ma być bezpieczeństwo państwowe, które Amerykanie posiadają, natomiast Polacy już nie.

Na koniec Nurowska wyraziła swoją deklarację, że będzie robić wszystko, aby PiS nie wygrał po raz drugi. Jak powiedziała, nie robi tego z powodu jakiegoś „patriotycznego zapału” tylko z rozpaczy. Promykiem nadziei na odbudowę Polski ma być jej bliska przyjaciółka Barbara Nowacka, która ostatnio przeszła do Koalicji Obywatelskiej. 

-Ja zrobię wszystko, żeby PiS nie wygrał drugi raz, mogę się nawet położyć na torach, niech mnie przejedzie pociąg, ale niech oni przegrają – wyznała

JD/ za Twitter


Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook