Jedynie prawda jest ciekawa


Siemoniak oddaje PO walkowerem

31.12.2015

Grzegorz Schetyna pozostał jedynym kandydatem na nowego szefa Platformy. Tomasz Siemoniak wycofał się z wyścigu. O swojej decyzji politycy Platformy Obywatelskiej poinformowali na wspólnej konferencji prasowej.


Rezygnuję z kandydowania, dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali. (…) Dziś inne sprawy są ważniejsze, powinniśmy działać razem — powiedział Siemoniak.Wspólnie chcemy prowadzić to wielkie przedsięwzięcie, jakim jest PO — dodał.
Grzegorz Schetyna podkreślił, że to on wystąpił do Siemoniaka z propozycją współpracy.
Łączymy nasze kalendarze wyborcze. (…) Będziemy przekonywać ludzi PO, ale będziemy też spotykać się z Polakami. (…) Deklarujemy pełną współpracę z opozycją, z nasza partią zaprzyjaźnioną PSL, z którą jesteśmy w koalicji, deklarujemy współpracę i rozmowy z Ryszardem Petru. Ta nasza aktywność nie ograniczy się tylko do Warszawy i do budynku parlamentu, będziemy w województwach i powiatach. Będziemy formułować koalicje obywatelskie, wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na państwo PiS, zabieranie polskiej wolności, atak na polską przyzwoitość i polską historię 25 lat. Dlatego deklarujemy współpracę, wiemy jakie to wielkie zobowiązanie — mówił Schetyna.
15 lat temu powstawała PO, dziś jesteśmy osobami, które muszą ten wielki projekt przenieść na następne kilkanaście lat — dodał.
Chcemy, żeby zaniknęły dawne podziały. (…) Chcemy, żeby wszystkie ręce były na pokładzie — zaznaczył Tomasz Siemoniak.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Schetyna oświadczył:
Komisja wyborcza przekaże informację o nowym przewodniczącym PO 22 stycznia. Dzisiaj ustaliliśmy, że Tomasz wycofuje kandydaturę i zachęci swoich zwolenników do głosowania na mnie. (…) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że  będę przewodniczącym Platformy.
Polityk zdążył również uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość.
PiS postępuje w sposób łamiący reguły demokratyczne!
— grzmiał Schetyna.
Chcemy być razem. (…) Chcemy zamknąć te dyskusje i spekulacje. (…) Razem bierzemy odpowiedzialność za Platformę — dodał.
W podobnym tonie wypowiedział się Tomasz Siemoniak.
Nie ma ważniejszego celu niż obrona demokracji i robimy to wspólnie — zaznaczył były szef MON.
Siemoniak, zapytany o inwigilację dziennikarzy za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, stwierdził: Nie mam żadnej wiedzy, byłem wtedy skromnym ministrem obrony narodowej. Sprawę należy wyjaśnić. (…) Nie akceptuję takich praktyk.

gah

[fot. PAP/Jakub Kamiński]


Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 4. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 5. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 6. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook