Jedynie prawda jest ciekawa


Siedem grzechów głównych PO

23.09.2011

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca rządowi Platformy Obywatelskiej nieudolność w polityce na arenie Unii Europejskiej. Na konferencji prasowej PiS przedstawiło "siedem grzechów głównych PO".

Do najważniejszych zaniechań Platformy PiS zalicza brak wyrównania bezpośrednich dopłat dla polskich rolników, małą liczbę dyplomatów w Europejskiej Służbie Dyplomatycznej, budowę gazociągu Nordstream, przyjęcie niekorzystnego dla Polski pakietu klimatycznego oraz bezradność polskiej prezydencji. Poseł Adam Hofman powiedział, że zaniedbania w polityce unijnej mają niekorzystne konsekwencje w kraju.

"Polityka rządu Donalda Tuska nie uwzględnia polskich interesów" - twierdzi Adam Hofman.

W jego opinii polski premier prowadzi politykę "płynięcia z głównym nurtem". Donald Tusk jest jedynie chwalony przez europejskich polityków, a nie jest w stanie zadbać o pozycję naszego kraju. W Europie liczy się skuteczność, a nie wzajemne sympatie - uważa Adam Hofman. Według niego, Polska potrzebuje premiera, który zadba o polskie interesy w Europie.

Szef komisji rolnictwa w Parlamencie Europejskim Janusz Wojciechowski uważa, że kwota 300 miliardów złotych dla Polski z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020 nie jest żadnym sukcesem. Według europosła kwota 300 miliardów złotych jest proporcjonalna do liczby mieszkańców Polski. Janusz Wojciechowski uważa, że błędem jest określanie z góry przez rząd kwoty o jaką Polska będzie się starać w nowym budżecie Unii Europejskiej. To zdaniem europosła może ograniczyć możliwości negocjowania kwoty przeznaczonej dla Polski. Lista siedmiu słabości i grzechów PO w polityce unijnej to nawiązanie do numeru listy wyborczej Platformy Obywatelskiej.

IAR
Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 8. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook