Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Expose pod koniec listopada

11.11.2015

"Exposé odbędzie się pod koniec listopada. Wtedy zacznie się ambitna praca nad realizacją programu naprawy Rzeczpospolitej" – zapowiedział Jarosław Sellin w TV Republika.

O planach nowego rządu pod kierownictwem Beaty Szydło i pakiecie ustaw proponowanym przez PiS mówił w studiu Telewizji Republika polityk Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Sellin.

Pierwszego posiedzenia Semu VIII kadencji odbędzie się w czwartek, 12 listopada. Posłowie zbiorą się o 13.00, zaś senatorowie o 17.00.

Jak komentował Jarosław Sellin, po złożeniu dymisji przez obecną szefową rządu, Ewę Kopacz, prezydent musi powierzyć jej funkcję tymczasowego pełnienia obowiązków. 

"Nowy rząd musi się ukonstytuować, a to zacznie się dopiero kiedy prezydent powierzy nowej premier misję stworzenia rządu (...) tej misji Beata Szydło się podejmie i (...) w umówioną datę dojdzie do zaprzysiężenia nowych ministrów. To jest kwestia przyszłego tygodnia i od tego momentu mamy nowy rząd – mówił polityk PiS.

"Exposé odbędzie się pod koniec listopada. Wtedy zacznie się ambitna praca nad realizacją programu naprawy Rzeczpospolitej" – dodał polityk.

Sellin odniósł się także do obiecanych przez PiS projektów reform, które nowa partia rządząca zamierza wprowadzić w pierwszym okresie po dojściu do władzy. – Ta szuflada (z ustawami - red.) wypełniała się przez przez kilka lat naszej pracy jako solidna opozycja (...) przypomnę, że nasz główny dokument programowy liczy 167 stron, w międzyczasie były spotkania, konferencje – mówił Sellin.

ansa/TV Republika

Warto poczytać

 1. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 2. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 3. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 4. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 5. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

 6. liderzy-KO-18092018 19.09.2018

  Oburzenie w opozycji. Lubnauer i Nowacka zdegustowane okładką lewicowej gazety

  Tygodnik „Polityka” ostatnio zaskakuje wszystkie osoby związane ze sceną polityczną w Polsce. Nie tak dawno jeden z redaktorów ekonomicznych tej gazety zachęcał lewicę do współpracy z PiS

 7. jakubiak09092018 19.09.2018

  Niecodzienny apel Marka Jakubiaka. Zachęcał do głosowania na siebie albo...na swojego rywala w wyborach

  Marek Jakubiak na antenie Polskiego Radia 24 zachęcał Warszawiaków do głosowania na niego podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Opowiedział się również za opcją, że w przypadku, gdyby „nie przypadł do gustu wyborców”, powinni oni oddać swój głos na Patryka Jakiego

 8. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook