Jedynie prawda jest ciekawa


Sędziowie TK protestują

07.11.2016

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, którzy zostali wybrani w tej kadencji Sejmu, nie chcą brać udziału w posiedzeniu TK bez sędziów, których prezes Andrzej Rzepliński nie chce włączyć do orzekania. Rozprawa została wstrzymana.

„Skład 11-osobowy to skład, który jest minimalny w przypadku, gdyby 4 sędziów w przypadku jakichś ważnych powodów nie mogło uczestniczyć, natomiast skład konstytucyjny to 15 sędziów” - powiedziała sędzia TK Julia Przyłębska.


„Uważam, że tryb postępowania dotyczy wszystkich obywateli i skoro już ustawa mówi jasno, że ma być 15 sędziów, to uważamy, że tak ma być. To nie żaden pucz, my chcemy, by nadal polskie prawo dalej było respektowane” - zaznaczyła.


„Dopóki nie siądziemy za stoły, nie wjedziemy na salę rozpraw” - dodała.


Przyłębska odniosła się również do medialnych manipulacji wokół sprawy TK.


„To nie jest tak, że nie pracujemy, jak mówią dziennikarze 'Gazety Wyborczej', TOK FM czy 'Polityki'” - wyjaśniła Julia Przyłębska.


Sędzia TK zwróciła się również z apelem do dziennikarzy.


„Proszę, żeby dziennikarze nie angażowali w spór moje dzieci. Dziś zaatakowane zostały moje dzieci” – powiedziała.


Następnie głos zabrał sędzia Piotr Pszczółkowski.


„Do momentu wejścia w życie ustawy z 22 lipca można było różnym poglądom prawniczym przyznawać racje, obecnie TK powinien stosować tę ustawę, która jasno określa obowiązki prezesa TK” - zaznaczył.


„Sędziowie, którzy ślubowali wierność konstytucji, nie powinni w takim posiedzeniu uczestniczyć” - dodał Pszczółkowski.


gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. jaki-18092018 18.09.2018

  Hit! Patryk Jaki wystąpił w teledysku raperskim „Stałem pod blokiem”

  Raper HCR, znany z programu „Must be the music”, opublikował swój najnowszy singiel promujący jego najnowszy album. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby utwór nie został poświęcony kandydatowi na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który sam w nim wystąpił

 5. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 6. firma17092018 17.09.2018

  93% firm w Polsce chce zatrudniać cudzoziemców. Przedsiębiorcy apelują o ułatwienie procedur

  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

 7. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

 8. komisjawer17092018 17.09.2018

  „Nieruchomości wydane na 150-letnie duchy”. Komisja Weryfikacyjna uchyla kolejne decyzje ws. reprywatyzacji

  Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję o zwrocie warszawskiej nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3 i uznała za nieważne - jako wydane z rażącym naruszeniem prawa - decyzje w sprawie ul. Smolnej 32. Zawiadomienia o nieprawidłowościach w tych sprawach trafią do prokuratury.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook