Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna: To był rok ciężkiej pracy

30.09.2015

Nie jesteśmy w tak dobrej formie jak w 2007 roku, to jest jasne. Ale mamy jeszcze cztery tygodnie - powiedział szef MSZ Grzegorz Schetyna po wystąpieniu premier Ewy Kopacz podsumowującym rok rządów. i dodał także: "To był rok ciężkiej pracy i udało się nam to pokazać".

Minister był pytany o obecne drugie miejsce Platformy w sondażach. Schetyna odparł, że PO walczy o zwycięstwo w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Podkreślał również, że - gdy ma się takie doświadczenie rządowe jak PO - "trzeba ciągle pisać nowe scenariusze, ciągle pokazywać nowe wyzwania i ciągle być atrakcyjnym dla wyborców".

"Nie jesteśmy w tak dobrej formie jak w 2007 roku, to jest jasne. Ale mamy jeszcze cztery tygodnie" - zauważył.

Według szefa polskiej dyplomacji, celem środowego wystąpienia premier było pokazania tego, co zrobił rząd w ciągu ostatniego roku. "Bo to jest jednak imponujące - to był rok ciężkiej pracy i udało się nam to pokazać" - ocenił.

Pytany, co zrobiłby inaczej przez ten rok, gdyby był premierem, Schetyna, odparł: "Nie jestem premierem i wspieram panią premier Kopacz i ten rząd, bo ma sens zwycięstwo Platformy i widzicie państwo, że ma sens taka merytoryczna rozmowa, bo to zawsze zostaje". "Jeśli zostaną tylko złe emocje i jeśli powtórzymy taką bijatykę, która była przy kampanii prezydenckiej, to nie będzie dobrze dla Polski. (...) Wróciłem dziś z Nowego Jorku i widać, jaką Polska ma pozycję, jaką ma dobrą opinię. (...) Dziś przystępujemy do tego ostatniego okrążenia przed wyborami, by po prostu je wygrać" - oświadczył.

Pytany, czy Kopacz wypadła lepiej niż się spodziewał rok temu, gdy premier prezentowała w tym samym miejscu skład rządu, odparł: "Początek był w tej samej sali, to było dużo niewiadomych, (...) to było nowe otwarcie. A dziś widzę, że to jest dobry obraz, i dobrej koalicji, i politycznego sukcesu. Tak jak mówię - musimy potwierdzić (to) w wyborach za miesiąc" - zaznaczył.

Premier Ewa Kopacz podsumowała w środę w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej rok rządów oraz realizację obietnic z expose. W tym samym miejscu premier prezentowała we wrześniu 2014 roku skład proponowanej przez siebie Rady Ministrów. Premier oceniła, że był to rok spełnionych obietnic.

PAP/mmil

[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook