Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna: Przegrał projekt UE

27.06.2016

"Personalny zestaw liderów pozostanie. Nikt tak jak oni nie ma pomysłu, jak z tego kryzysu wyjść".

"Przegrał projekt Unii Europejskiej. Trochę tak jest, jak widzę strukturę głosowania w referendum w Wielkiej Brytanii, jak skutecznie zostali przestraszeni starsi ludzie, spoza wielkich miast. Widzę podobną sytuację z ostatnich wyborów w Polsce, gdy byliśmy zakładnikami kłamstwa wyborczego i obietnicy wyborczej branej z sufitu!"- mówił Grzegorz Schetyna, komentując sytuację po brytyjskim referendum na antenie radia tok fm.

Szef Platformy Obywatelskiej zrównał tym samym głosowanie na Wyspach Brytyjskich ws. wyjścia z Unii Europejskiej z... wyborami nad Wisłą, w których od władzy odsunięto Platformę Obywatelską.

Pytany o odpowiedź Polski na to, co dzieje się dziś w UE, Schetyna stwierdził, że "Polska jest dziś na marginesie".

"To musi być pomysł, jak naczynia połączone. Jeżeli mówimy, co Europa chce zrobić po Brexicie, to musimy wiedzieć, kto będzie podejmował decyzje. Decyzje będą podejmować największe kraje, a Polska i Grupa Wyszehradzka nie będą w tym miejscu. Jeśli Polska nie będzie miała przyjaciół w UE, tylko będzie pouczać, obrażać innych, mówić o własnej wyjątkowości, to wpływu nie będziemy mieć" - stwierdził.

Lider PO dystansował się przy tym od krytyki przywódców unijnych instytucji.

"To jest absurdalny ton! To prymat polityki wewnętrznej nad europejską, narzucanie wizji - z perspektywy braku sympatii do Tuska czy polityki europejskiej... (...) Personalny zestaw liderów pozostanie. Nikt tak jak oni nie ma pomysłu, jak z tego kryzysu wyjść" - zaznaczył.

LL, tokfm.pl

Warto poczytać

 1. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 2. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 3. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 4. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 5. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 6. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 7. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 8. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook