Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna ma propozycję dla Petru

15.05.2018
SchetynaPetru
Schetyna ma propozycję dla Petru

Szef PO Grzegorz Schetyna powiedział, że nie chce, by Ryszard Petru kończył przygodę z polityką i zapewnił, że będzie trzymał za niego kciuki. Pytany, czy Petru ma "otwarte drzwi" w Platformie, Schetyna podkreślił, że wielokrotnie już to mówił.

Petru - były lider i założyciel Nowoczesnej, który w ubiegły piątek opuścił tę partię - zaprosił w niedzielę na Twitterze do współpracy "wszystkich, którzy chcą pracować merytorycznie dla Polski". Polityk podał, by kontaktować się z nim za pośrednictwem maila. Według informacji PAP, celem niedzielnego apelu jest zbudowanie zaplecza merytorycznego w całej Polsce dla stowarzyszenia Plan Petru i pozyskanie nowych członków.

Schetyna w rozmowie w Radiu Zet wyraził nadzieję, że nowy projekt Ryszarda Petru powiedzie się. - Jeżeli Petru chce pisać nowy projekt polityczny i go tworzyć to mam nadzieję, że mu się uda. On wiele zrobił dla polskiej polityki. Nie rozumiem tylko tego wyjścia i tych gestów - powiedział szef PO.

Pytany, czy Petru ma "otwarte drzwi" w PO, Schetyna podkreślił, że "cały czas, wielokrotnie" to mówił. - Nie chcę, żeby Petru kończył swoją przygodę z polityką, będę zawsze trzymał za niego kciuki. Ryszard ważne żebyś był w polityce, ważne żeby energia, którą masz nie poszła na marne - powiedział Schetyna zwracając się do Petru.

Szef PO zaznaczył, że aby "zrobić od zera partię polityczną i osiągnąć poparcie 8 proc., to jest duża rzecz". - Ja z szacunkiem do tego podchodzę. To był wielki projekt (Nowoczesna - PAP). Chodzi o to, żeby tego nie zmarnować - zaznaczył.

Zaznaczył przy tym, że nie odnosi wrażenia, że najnowsze zamierzania b. lidera Nowoczesnej, "to projekt przygotowany i Ryszard Petru zmierza drogą, którą zaplanował". - Dużo tu jest emocji i odreagowywania na rzeczywistość - stwierdził Schetyna.

- Rozumiem, że to są emocje, a nie kalkulacja polityczna. Jestem zasmucony, jeśli będzie to rozjechanie się projektu. Z szacunkiem doceniam jego (Petru) dokonania i wolę żebyśmy pamiętali o projekcie Nowoczesna - powiedział szef PO.

PAP
Fot: PAP/PAP

Warto poczytać

 1. 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

 2. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 3. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 4. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 5. trzaskowski-i-kandydat-20082018 20.08.2018

  Nawet wyborcy Trzaskowskiego mają go dość? „Niech Pan ustąpi”

  Choć kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, Rafał Trzaskowski ma się czego obawiać

 6. Jaroslaw-Kaczynski-na-wakacjach-20082018 20.08.2018

  Jarosław Kaczyński zatroskany stanem opozycji w Polsce? Wymowne zdjęcia z wakacji prezesa PiS

  Beskid Sądecki stał się celem wakacyjnej podróży prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcia z jego wędrówek po okolicznych górach zamieścił na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński

 7. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 8. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook