Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna i Petru dogadali się w sprawie Warszawy "Tylko w ten sposób nie oddamy miasta w ręce PiS"

23.11.2017
zjednoczonaopozycjatvpinfo
Schetyna i Petru dogadali się w sprawie Warszawy "Tylko w ten sposób nie oddamy miasta w ręce PiS"

Zjednoczona Opozycja stała się faktem - stwierdził Ryszard Petru.

Schetyna i Petru porozumieli się w sprawie kandydatury na prezydenta Warszawy. Kilka tygodni temu Grzegorz Schetyna ogłosił że kandydatem Platformy Obywatelskiej będzie Rafał Trzaskowski. Ta deklaracja wywołała zdumienie w szeregach Nowoczesnej, która wciąż negocjowała z PO wspólny start w wyborach samorządowych. - Chodzi o to żeby miasto Warszawa było nasze, żeby wygrać – powiedział Ryszard Petru. - Będziemy wybierać najlepszych kandydatów, takich którzy mają szanse na zwycięstwo - dodał.

Zgodnie z porozumieniem obu partii, Rafał Trzaskowski pozostanie kandydatem na prezydenta stolicy, ale już nie tylko z ramienia Platformy Obywatelskiej, ale również z poparciem Nowoczesnej. Z kolei określany wcześniej jako potencjalny kandydat partii Ryszarda Petru, Paweł Rabiej, ma zostać wiceprezydentem miasta.

- Bardzo się cieszę że zjednoczenie opozycji zaczyna się od Warszawy – powiedział kandydat Zjednoczonej Opozycji, Rafał Trzaskowski. Jak zapowiedział, zarówno on, jak i Paweł Rabiej będą razem współpracować dla dobra miasta. - Tylko w ten sposób nie oddamy miasta w ręce PiS - zauważył Trzaskowski.

Jak zauważył Paweł Rabiej, jest on zwolennikiem tego porozumienia, ponieważ "lubi grę zespołową, zwłaszcza w tak doskonałej drużynie". - To dobre rozwiązanie dla Polski, bardzo się z tego cieszę - powiedział - Ważny jest pragmatyzm, to co się dzieje, ordynacja wyborcza i Polska racja stanu. Szukamy tego co łączy, a nie co dzieli - dodał Rabiej.

- Zjednoczona Opozycja staje się faktem - stwierdził Ryszard Petru.

kh
Fot: TVPINFO

Warto poczytać

 1. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 2. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 3. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 4. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 5. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 6. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 7. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 8. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook