Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna broni Tuska

28.02.2017

Najlepszym i jedynym kandydatem na szefa Rady Europejskiej jest i będzie Donald Tusk - tak ewentualną kandydaturę europosła PO Jacka Saryusz-Wolskiego skomentował we wtorek szef PO Grzegorz Schetyna.

Najlepszym i jedynym kandydatem na szefa Rady Europejskiej jest i będzie Donald Tusk - tak ewentualną kandydaturę europosła PO Jacka Saryusz-Wolskiego skomentował we wtorek szef PO Grzegorz Schetyna.

Dodał, że będzie oczekiwał na wypowiedź Saryusz-Wolskiego w tej sprawie. W poniedziałek brytyjski dziennik "Financial Times" poinformował, że premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

Gazeta powołała się na dwóch europejskich dyplomatów zbliżonych do rozmów. Jacek Saryusz-Wolski jest europosłem PO od 2004 roku. Lider PO pytany o ewentualną kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej odpowiedział, że ciągu ostatnich kilkunastu godzin nie miał jeszcze kontaktu z eurodeputowanym PO.

 Dopytywany, czy to nie dziwne, że sam Saryusz-Wolski milczy na temat swojej ewentualnej kandydatury, stwierdził: "Dziwne, widocznie coś przeskrobał". Schetyna podkreślił, że w momencie "takiego medialnego szumu" rozgrywanego przez PiS trzeba zachować się przyzwoicie i "z podniesioną głową zaprzeczyć". "Trzeba zanegować te wszystkie bzdury, o których opowiadają od rana politycy PiS i powiedzieć: jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, jesteśmy PO - najlepszym i jedynym kandydatem EPP (Europejskiej Partii Ludowej) na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej jest i będzie Donald Tusk" - powiedział. "Zawsze daję szansę na wyjaśnienie tych kwestii, jestem przekonany, że także na tym będzie zależeć Jackowi Saryusz-Wolskiemu" - dodał Schetyna.

Ocenił, że PiS "chce zrobić kłopot" Donaldowi Tuskowi i Platformie Obywatelskiej oraz chce wykorzystać tę kwestię dla celów polityki wewnętrznej. "Oni nie mają tutaj żadnych zahamowań" - powiedział.

"Zaszkodzenie Tuskowi i zaszkodzenie Platformie Obywatelskiej to jest dla nich cel numer jeden i dzisiaj widzimy taki festiwal kompromitujących wypowiedzi i pokazujących tę twarz złych ludzi" - stwierdził.

Pytany o wtorkową deklarację prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że Donald Tusk nie może liczyć na poparcie i brak sprzeciwu ze strony Prawa i Sprawiedliwości, Schetyna odpowiedział, że szukanie kandydatów w szeregach PO lub negowanie kandydatury Donalda Tuska jest "absurdalne". "To jest kompromitacja, to jest wstyd, nie można tak robić" - dodał. Podkreślił, że czeka na wypowiedź i "twarde dementi" ze strony Jacka Saryusz-Wolskiego w tej kwestii. Dopytywany, jak długo będzie na to czekał, odparł: "Dzisiaj". "Ja jestem przekonany, że nawiążemy kontakt, wierzę, że ta sprawa zostanie w pełni wyjaśniona" - zaznaczył.

[fot.youtube.com]
MW/PAP

Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 4. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 5. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 6. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 7. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook