Jedynie prawda jest ciekawa


Sawicki: PSL zablokuje PiS-owi dojście do władzy!

28.12.2014

W „Kawie na ławę” minister rolnictwa mówił, że wybory samorządowe pokazują, że to PSL zablokował dojście PiS-owi do władzy. „I tak będzie za rok” - dodawał. Czy to groźba?

Politycy podsumowując mijający rok oceniali także wybory europejskie i samorządowe, które odbyły się w 2014.

„Polskie państwo nie potrafi policzyć głosów, dziwnym trafem wówczas gdy PiS wygrało wybory. (...) Dlaczego w mediach publicyści i komentatorzy nie napisali żadnego fenomenalnego artykułu o źródłach sukcesu tego politycznego? Nie znalazłem żadnego artykułu o pojawieniu się męża stanu Piechocińskiego (...). Moim zdaniem nikt w to po prostu nie wierzy. (...) Mamy do czynienia z sytuacją niebezpieczną, dlatego, że pierwszy raz od 25 lat mamy skrzywienie rzeczywistego wyniku” - oceniał Jarosław Sellin.

„ W wyborach do Parlamentu Europejskiego - największym zwycięzcą była nowa prawica. Natomiast jeśli chodzi o samorządowe - ja jestem współautorem jednej ze skarg. To co sądy odpowiadają pokazuje że kontrola sądu nad prawidłowością wyborów jest iluzoryczna. (...) Wadliwa jest sama konstrukcja nadzoru sądowego. W tej chwili jeżeli powstaną błędy w komisjach, to nie ma możliwości naprawienia tego” - dodawał Przemysław Wipler z Kongresu Nowej Prawicy.

Krótko acz treściwie ocenił sytuację Włodzimierz Czarzasty: „Skandaliczne przygotowanie wyborów, skandaliczna książeczka, skandaliczne wypowiedzi pana Rzeplińskiego, który zasugerował, że ci którzy wypełniali karty mają problemy z mózgiem i skandaliczna wypowiedź prezydenta o odmętach szaleństwa” - podsumował.

Mało zaskakujący był jak zwykle Adam Szejnfeld: „Wyrazy szacunku dla osób które liczyły uczciwie głosy i zostały oskarżone bezpodstawnie przez PiS”.

mc
[fot. youtube.com]


Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook