Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin o CZD: Opozycja szuka nowych pól konfliktu

07.06.2016

Wszystkie pielęgniarki otrzymają podwyżki, 400 złotych w tym roku i 1600 złotych w ciągu czterech lat – mówił Jacek Sasin (PiS).

Jacek Sasin powiedział w programie „Polityka przy kawie” w TVP, że poziom zadłużenia Centrum Zdrowia Dziecka jest wysoki, sytuacja bardzo zła, ale strajk, który trwa od dwóch tygodni nie pomoże placówce.

Przypomniał, że pielęgniarki mają dostać w tym roku podwyżki w wysokości 400 złotych, a wciągu w ciągu czterech lat ma to być 1600 zł. To jeszcze decyzja poprzedniego rządu, która nie miała pokrycia finansowego, ale obecny rząd się z niej wywiąże.

Sasin stwierdził że żądania płacowe są eskalowane przez pielęgniarki, a nie ma w tej chwili pieniędzy na ich realizację. Liczy, że pielęgniarki zrozumieją tę sytuację. - Rozumiem, że pielęgniarki w CZD nie są zadowolone ze skali tych podwyżek - dodał.

Sasin ocenił, że nie można wykluczyć podsycania strajku w CZD przez opozycję, ponieważ wygasa konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, a celem opozycji „jest szukanie kolejnego pola, gdzie można by było wojnę z rządem toczyć”.

Dodał, że służba zdrowia jest w trudnej sytuacji. - Ale próba upolitycznienia tego konfliktu przez opozycję jest widoczna - ocenił.

Sasin mówił również, że PiS zajmie się wkrótce ordynacją wyborczą, bo powszechna promuje nie walkę między partiami politycznymi, ale między osobami z tej samej listy. - To nie jest do końca normalne, rywalizacja powinna odbywa się na programy - dodał.

Mówił, że PiS kilka lat temu proponował wprowadzenie ordynacji mieszanej. - Takie rozwiązanie daje możliwość lepszej reprezentacji w parlamencie - mówił poseł PiS.

[fot. wPolityce.pl]

TVP Info/tp

Warto poczytać

 1. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 2. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 3. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 4. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 5. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 6. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 7. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 8. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook