Jedynie prawda jest ciekawa


Ruszył program Mieszkanie+

22.12.2016

"Rozpoczynamy wielkie przedsięwzięcie, o którym myślano już ćwierć wieku temu. Myślano, że w Polsce nie będzie mieszkań dla ludzi przeciętnych. Już wtedy przygotowywaliśmy pierwsze plany takiego programu i natrafiliśmy na trudności" - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Białej Podlaskiej, podczas inauguracji programu „Mieszkanie Plus”.

Prezes Kaczyński podkreślił, że mieszkanie jest warunkiem „normalnego życia”, każdego rodziny. "Mieszkanie to warunek normalnego życia, jest to coś, co trzeba określić jako podstawowe prawo człowieka, jako warunek założenia rodziny, warunek wolności, ktoś kto nie ma mieszkania i niema na nie szans, nie jest człowiekiem wolnym, nie jest także człowiekiem wolnym człowiek z ogromnym kredytem. Ten program, który jest dzisiaj uruchamiany, ma zwrócić Polakom wolność i prawo do normalności, prawo do normalnego życia" - podkreślił.

Kaczyński podziękował także prezydentowi Białej Podlaskiej, który jak podkreślił prezes „zaczął zmieniać sposób rządzenia, w taki sposób, aby samorząd służył mieszkańcom”. "Będziemy szli, ku normalności i wolności Polaków. Cieszę się, że rozpoczynamy przedsięwzięcie w Białej Podlaskiej, gdzie następują pozytywne zmiany. W mieście, gdzie prezydent zaczął zmieniać sposób rządzenia, w taki sposób, aby samorząd służył mieszkańcom. Prezydent Stefanik to człowiek nowego pokolenia, mam nadzieję, że to pokolenie zmieni ten kraj, że Polska będzie dla Polaków. Dziękuję, że energicznie wziął się za pracę". 

Z kolei wicepremier Morawiecki powiedział: "Ten program jest absolutnie najważniejszy, może on zmienić oblicze naszego kraju "Morawiecki podkreślił, że program na również na celu powstrzymanie Polaków przed emigracją."Tylko przez budowę tanich mieszkań, aby cena wynajmu, z późniejszą możliwością dojścia do własności, pozwoli na powstrzymanie emigracji z kraju. (…) U progu sukcesu takich krajów, m.in jak skandynawskie, stał właśnie taki programy jak ten" - zaznaczył.

Obecny w Białej Podlaskiej Andrzej Adamczyk, podkreślił, że własne mieszkanie, jest konieczne jeżeli chcemy, zawalczyć o polską demografię."Ponad 50 proc. ankietowanych Polaków uważa, że mieszkanie to jest największy problem i wyzwanie polskiej rodziny. Ponad 70 proc. badanych uważa, że posiadanie mieszkania jest głównym elementem, który decyduje o dzietności. (…) „Nie ma gniazda, nie ma piskląt”. To jest wyzwanie cywilizacyjne" - mówił minister infrastruktury i budownictwa.

kk/

[fot. TVP INFO]

Warto poczytać

 1. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 2. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 3. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 4. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 5. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 6. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 7. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 8. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook